in

Dünyalı Dergi Yayın Hayatına Veda Etti

Merak eden, öğrenmek isteyen, düşünmeyi ve gezegenimizi seven herkese ulaşarak ülkemizde dergi kültürünün ve okuma bilincinin artırılması hedefiyle yayımlanan aylık genel kültür dergisi Dünyalı, Temmuz-Ağustos sayısıyla yayın hayatına veda ediyor.

Mart 2014’te raflarda bir dergi görücüye çıkmıştı. Selam Dünyalı biz geldik diyerek gelen Dünyalı Dergi, yayınlandığı (dile kolay) iki buçuk yıl boyunca “Ufkunu genişlet” sloganın hakkını vererek ufkumuzu genişletmişti. Sekiz yaş üzeri herkese hitap eden dergiyi okurken hem eğlenmiş hem bilgilenmiştik. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Dünyalı da sonlandı. Dergi’nin 27. ve son sayısı geçtiğimiz hafta okurlarıyla buluştu.

Tudem Yayın Grubu’nun genel yayın yönetmeni İlke Aykanat Çam, derginin yayın hayatına son vermesi ile ilgili şunları söyledi.
İki buçuk yıldır yayımladığımız Dünyalı Dergi’nin fark yarattığını ve benzer projelere öncülük ettiğini biliyoruz. Dünyalı’nın söyleyecek bir sözünün olması, bu sözün tonu ve rengi ile kendine özgü duruşu bizim için çok önemli. Doğru yerde durduğumuzu her ay Dünyalı’yı heyecanla bekleyen, dergiye çok güzel katkılar sunan okur profilimizden de anlıyoruz. Ekip olarak Dünyalı’yı büyük bir heyecan ve keyifle yaptık. Dünyalı ile elde ettiğimiz deneyimleri başka çalışmalarımızda, yeni projelerimizde kullanacağımızı düşünüyorum.”
Derginin Yayın Yönetmeni Yıldıray Karakiya da açıklama yaptı.
Dünyalı Dergi’nin fikir aşamasında aldığımız ilke kararlarından hiç sapmadan iki yıl boyunca iyi bir dergi hazırlamak için elimizden geleni yaptık. Dünyalı Dergi’nin her sayısından her sayfasından keyif aldık, biz de çok şey öğrendik. Okurlarımızla aramızda çok güçlü bir bağ oluştu ve ben bu bağın öyle kolay kolay kopmayacağından eminim.” dedi.
Derginin internet sayfasında yer alan duyuru şöyle:
dunyali dergi son sayiHoşça kal Dünyalı! Ya, evet, hoşça kal. Bu, Dünyalı Dergi’nin 27. ve son sayısı. Ne yazık ki dergimizin yayın hayatı bu sayıyla sona eriyor. Dünyalı’nın yüzlerce sayısını yapmayı ve seninle daha uzun sohbet etmeyi çok isterdik, ama işte sona geldik. İlk sayıdan bugüne kadar seninle buluşmaktan biz çok ama çok keyif aldık. Hayat böyledir işte; döngülerden oluşur. Bir şeyler başlar ve biter. Ama her döngü hayatı renklendirir ve çeşitlendirir; ona yenilikler katar. Umarız, Dünyalı Dergi de senin hayatını biraz olsun renklendirmiştir. Bugüne kadar Dünyalı’yı alıp okuduğun, bizimle birlikte düşündüğün, soru sorduğun, sorguladığın, eğlendiğin için sana Dünyalı Dergi ekibi olarak teşekkür ederiz.
Biz de Dünyalı ekibine bu güzel dergi için teşekkür ediyor ve ülkemizde böyle projelerden daha fazla görmeyi diliyoruz.

Oyla!

Efe Sarıtunalı

2001 Manisa doğumluyum. İzmir Fen Lisesi'nde okuyorum. Çizgi roman okur ve günü geldiğinde yazabilme hayali kurarım. En büyük tutkularım kitaplar (özellikle bilimkurgu, fantastik veya polisiye) ve bilgisayarım. İleride yazılım mühendisi olmak ve bilgisayar oyunları yapmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stephen King’le Trump, Yazmak ve Selfieler Üzerine

Joss Whedon “Black Widow” Filmi Çekmek İstiyor