Hayalet Gemi Dergisi Arşivini Tekrar Açıyor!

1992-2002 yılları arasında sayfaları arasında kaybolduğumuz Hayalet Gemi Dergisi'nin tüm sayıları yeniden internet üzerinden erişilebilir durumda!

Ülkemizde 1992-2002 yılları arasında, tam 10 yıl boyunca kesintisiz olarak yayınlanan ve her ay bir kavramı konu edinerek bizleri nice hikâyeler, makaleler ve incelemelerle buluşturan Hayalet Gemi dergisi, uzun süreli ayrılığımıza bir son verip arşivlerinin kapısını bizlere bir kez daha açtı. Murat Gülsoy‘un önderliğindeki dergi Nazlı Ökten, Selçuk Akman, Yekta Kopan, Mehmet Açar ve Sabri Gürses gibi yetenekli kalemlere de ev sahipliği yapmıştı.

2002’de arşivlerini bize açan ama daha sonra ulaşılamaz hâle gelen derginin tüm sayıları ve radyo kayıtları, Murat Gülsoy’un özenli emeği sayesinde bir kez daha hem eski hem de yeni okurlarla buluştu. Arşivde 1992-2002 yılları arasında yayımlanan Hayalet Gemi sayılarına ve 1995-97 yılları arasında Hayalet Gemi yazarları olarak Açık Radyo‘da yaptıkları kayıtlara sahip olmak mümkün. Radyo kayıtlarının her birinde farklı temalara değinen ekip, seçtikleri konuyla ilgili filmlere, kitaplara ve hatta Türk mitolojisine dek uzanan skalalarında değerlendirmeler yaparken yine 10 yıllık dergi geçmişini de bizlere aktarıyorlar.

Arşive buradan ulaşabilirsiniz.

  • 33
    Shares
Etiketler:  
1995 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. Akademik eğitimini 2017 yılı içerisinde Fırat Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde tamamladı. İkinci üniversite programı kapsamında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. Çeşitli dergi ve platformlarda eleştiri, öykü, grafik tasarım v.b. çalışmaları yayımlanmıştır. Tiyatro oyunlarında sanat yönetmenliği, sanat ve edebiyat dergi/fanzinlerinde editörlük görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda üniversite radyosunda “Sabaha Daha Var” adlı kültür-sanat programını icra etmektedir. Halen orta ve büyük ölçekli firmalar için grafik tasarım, kurumsal reklam çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayalet Gemi Dergisi Arşivini Tekrar Açıyor!

1992-2002 yılları arasında sayfaları arasında kaybolduğumuz Hayalet Gemi Dergisi’nin tüm sayıları yeniden internet üzerinden erişilebilir durumda!

  • 33
    Shares

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün