in

Hayalet Gemi Dergisi Arşivi Çevrimiçi Erişime Açıldı

1992-2002 yılları arasında sayfaları arasında kaybolduğumuz Hayalet Gemi Dergisi’nin tüm sayıları yeniden internet üzerinden erişilebilir durumda!

Hayalet Gemi
- Reklam -
- Reklam -

Ülkemizde 1992-2002 yılları arasında, tam 10 yıl boyunca kesintisiz olarak yayınlanan ve her ay bir kavramı konu edinerek bizleri nice hikâyeler, makaleler ve incelemelerle buluşturan Hayalet Gemi dergisini hatırlayanlar var mı?

Dergi uzun süren ayrılığa bir son verip arşivlerinin kapısını bizlere bir kez daha açtı. Murat Gülsoy‘un önderliğindeki dergi Nazlı Ökten, Selçuk Akman, Yekta Kopan, Mehmet Açar ve Sabri Gürses gibi yetenekli kalemlere de ev sahipliği yapmıştı.

2002’de arşivlerini bize açan ama daha sonra ulaşılamaz hâle gelen derginin tüm sayıları ve radyo kayıtları, Murat Gülsoy’un özenli emeği sayesinde bir kez daha hem eski hem de yeni okurlarla buluştu. Arşivde 1992-2002 yılları arasında yayımlanan Hayalet Gemi sayılarına ulaşmak mümkün. Ayrıca 1995-97 yılları arasında Hayalet Gemi yazarları olarak Açık Radyo‘da yaptıkları kayıtlar da erişime açılmış durumda. Radyo kayıtlarının her birinde farklı temalara değinen ekip, seçtikleri konuyla ilgili filmlere, kitaplara ve hatta Türk mitolojisine dek uzanan skalalarında değerlendirmeler yaparken yine 10 yıllık dergi geçmişini de bizlere aktarıyorlar.

- Reklam -

Arşiv kayıtlarına buradan ulaşmanız mümkün.

- Reklam -

Peki siz bu dergiyi takip edenlerden miydiniz? Yoksa tanışmak bugüne mi kısmet oldu? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın!


* Charlie Chaplin Arşivi Çevrimiçi Olarak Halka Açıldı

* Şikago Sanat Enstitüsü Koleksiyonu Çevrimiçi Erişime Açıldı

* Birbirinden Büyülü Çocuk Kitapları Koleksiyonu Artık Çevrimiçi

* 700 Yıllık Nadide Pers El Yazmalarına Artık Çevrimiçi Olarak Ulaşabilirsiniz

* Leonardo da Vinci’nin Meşhur “Codex Atlanticus” Koleksiyonu Artık Çevrimiçi

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for KiNG_of_The_CiTy KiNG_of_The_CiTy dedi ki:

    Kötü kedi Șerafettin de çıksa keşke .:slight_smile:

  2. Avatar for Carmen Carmen dedi ki:

    Böyle güzel haberler istiyorum <3

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ates gibi buz ust

Ateş Gibi Buz Raflarda

handbook for mortals ust

New York Times Çoksatan Yazarı Sahtekar Çıktı!