Hayalet Gemi Dergisi Arşivini Tekrar Açıyor!

1992-2002 yılları arasında sayfaları arasında kaybolduğumuz Hayalet Gemi Dergisi'nin tüm sayıları yeniden internet üzerinden erişilebilir durumda!

Ülkemizde 1992-2002 yılları arasında, tam 10 yıl boyunca kesintisiz olarak yayınlanan ve her ay bir kavramı konu edinerek bizleri nice hikâyeler, makaleler ve incelemelerle buluşturan Hayalet Gemi dergisi, uzun süreli ayrılığımıza bir son verip arşivlerinin kapısını bizlere bir kez daha açtı. Murat Gülsoy‘un önderliğindeki dergi Nazlı Ökten, Selçuk Akman, Yekta Kopan, Mehmet Açar ve Sabri Gürses gibi yetenekli kalemlere de ev sahipliği yapmıştı.

2002’de arşivlerini bize açan ama daha sonra ulaşılamaz hâle gelen derginin tüm sayıları ve radyo kayıtları, Murat Gülsoy’un özenli emeği sayesinde bir kez daha hem eski hem de yeni okurlarla buluştu. Arşivde 1992-2002 yılları arasında yayımlanan Hayalet Gemi sayılarına ve 1995-97 yılları arasında Hayalet Gemi yazarları olarak Açık Radyo‘da yaptıkları kayıtlara sahip olmak mümkün. Radyo kayıtlarının her birinde farklı temalara değinen ekip, seçtikleri konuyla ilgili filmlere, kitaplara ve hatta Türk mitolojisine dek uzanan skalalarında değerlendirmeler yaparken yine 10 yıllık dergi geçmişini de bizlere aktarıyorlar.

Arşive buradan ulaşabilirsiniz.

  • 33
    Shares
Etiketler:  

Sanat tarihi, Türk mitolojisi ve fantastik edebiyat meraklısı; sıklıkla okur, çizer, yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hayalet Gemi Dergisi Arşivini Tekrar Açıyor!

1992-2002 yılları arasında sayfaları arasında kaybolduğumuz Hayalet Gemi Dergisi’nin tüm sayıları yeniden internet üzerinden erişilebilir durumda!

  • 33
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dergi / Fanzin
Episode Dergi’nin Yeni Sayısında “Game of Thrones” Dosyası Var!

İki ayda bir yayımlanan dizi kültürü dergisi Episode'un Ağustos-Eylül sayısında Game of Thrones dosyası yer...

Kapat