Kiltablet Fanzin’in Yemek Masası Temalı Yeni Sayısı Raflarda

Öykü kültürü fanzini Kiltablet'in üçüncü sayısı raflardaki yerini aldı! Bu yeni sayısında sayfalarını yemek masalarına açtı.

Bu ay da güzel bir konuyla aramıza gelen Kiltablet, yemek meraklılarına güzel bir dosya sunuyor.

Kiltablet, Kamil Olgun’un “Yemek Masası” adını taşıyan yazısı “Çocukluğumuzda oturduğumuz sofralardan yetişkinliğimizde kurduğumuz sofralara kadar binbir anıyla yüklüyüz” cümlesiyle başlıyor. Adlarına göre alfabetik yer alan öykülerin yazarları ise Yurdagül Şahin (“Akşam Yemeği”), Elvan Arpacık (“Ayşegül Doğal Besleniyor”), Kamil Olgun (“Hem Anne Hem Baba”), Ali Tahir Atakan (“İyi Niyet”), Sevgi Işık (“Misafir”), Oya Çanga (“Hüthüt Kuşu”), Serap Kaşıkçı (“Sana Ad Bulamadım”), Nurhan Suerdem (“Yabancı”)…

Kiltablet’in söyleşi konuğu Dilek Emir. “İçimdekilerin çıkmasına engel olamadım” başlıklı söyleşiye Nurdan Atay ve Yurdagül Şahin imza atıyor.

Kiltablet’in üçüncü sayısında Yasemin Pforr, Anya von Bremzen’in Sovyet Mutfak Sanatı  – Yemek ve Hasret Anıları, kitabını “Kişisel Olduğu Kadar Toplumsal da Kurduğumuz Sofralar” başlıklı yazısıyla tanıtıyor.

Bir sonraki sayının teması ise  “öykünün satır arası” olmuş. Sizler de denemelerinizi kiltabletoyku@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

GÖZ ATIN  Öykü Dünyasının Yeni Fanziniyle Tanışın: KİLTABLET
Etiketler:  
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kiltablet Fanzin’in Yemek Masası Temalı Yeni Sayısı Raflarda

Öykü kültürü fanzini Kiltablet’in üçüncü sayısı raflardaki yerini aldı! Bu yeni sayısında sayfalarını yemek masalarına açtı.

Başa dönün