in

Mozaik Kültür Dergisi 2. Sayısı ile Okurla Buluştu

Mozaik Kültür dergisinin 2. sayısı dijital ortamda yayınlandı. Elektronik dergi, yeni sayısında cumhuriyetin ilan sürecine odaklandı.

Mozaik Kültür Sayı 2

Mozaik Kültür dergisi, cumhuriyetin ilanına odaklanan 2. sayısı ile dijital ortamda meraklılarını bekliyor.

26 Ağustos 2020’de yayınlanan ilk sayıyla birlikte yayın hayatına başlayan elektronik dergi; 2. sayısını yine özel bir günde, 29 Ekim 2020 tarihinde yayınladı.

Mozaik Kültür; kurulduğu ilk günden beri sosyal bilimlere destek olmayı, bu alanda çalışan kişilerin kendilerini göstermelerine fırsat sağlamayı amaçladı. Dergi, aynı zamanda 2. sayısı ile birlikte yabancı dilde yazılmış metinleri de dilimize kazandırma gibi bir hedefe de yöneldi. Tüm bu ideallerle birlikte ağustos ayında ilk sayısını yayınlanan elektronik dergi, ilk sayıya olan yoğun ilgi sonrası yoluna emin adımlarla devam ediyor.

İçerik açısından her türlü kültürel ve sosyal bilim ile ilgili yazıyı bünyesinde buluşturan neşriyat, her sayı farklı kalemlerden gelen yazıları bünyesinde topluyor. Böylelikle yazdıklarını okurla buluşturmak isteyen yazarlar da dergide yer alabiliyor.

Mozaik Kültür Yeni Sayısında Cumhuriyetin İlanı Sürecine Odaklanıyor

Bu sayıda, cumhuriyetin basındaki yansımalarını içeren bir gazete haberiyle birlikte İngilizceden çevrilen bir makale de yer alıyor. Bunlara ek olarak Antik Çağ’dan günümüz yakın tarihine kadar olan süreçteki tarihsel yazılar da dergide yer alan içerikler arasında. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konseptiyle çıkan dergi, içerisinde dünden bugüne cumhuriyet kutlamalarıyla ilgili görseller de barındırıyor. Akademik ve kültürel bir misyona da sahip olan Mozaik Kültür, bir başvuru kaynağı olmayı hedefliyor.

Mozaik Kültür Sayı 2

Derginin yeni sayısında yazıları ile yer alan isimler şu şekilde: Afire Aycan Kargın, Ufuk Güvenç, Özlem Yılmaz, Hatice Kübra İmamoğlu, Atakan Alkan, Serkan Dalgıç, Ecem Nariç ve Osman Keçeli.

Yayımcı koltuğunda Atakan Alkan’ın yer aldığı derginin imtiyaz sahibi ise Serkan Dalgıç. Yazı işlerinde karşımıza Ünver Aslan Özdemir çıkarken derginin editörlüğünü ise Osman Keçeli ve Yigit Özalkuş ikilisi üstleniyor.

Mozaik Kültür’ün Twitter sayasına buradan, Instagram sayfasına ise şuradan ulaşabilirsiniz. Derginin e-posta adresi ise şu şekilde: [email protected]

Mozaik Kültür’ü cumhuriyetin ilanına adanan Ekim 2020 tarihli 2. sayısını ücretsiz bir şekilde okumak ve indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Peki siz hangi kültür dergilerini takip ediyorsunuz? Mozaik Kültür ile tanışmış mıydınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ekofil - Saklı Orman - David George Haskell

Ekofil: Topluluk Destekli Yayıncılık ile Yeni Bir Model Denemesi

Sisler İçindeki Lut - Hope Mirrlees - Damla Göl Çeviri

Sisler İçindeki Lut – Damla Göl | Çevirmenin Çemberi