Öykü Dünyasının Yeni Fanziniyle Tanışın: KİLTABLET

Yeni bir öykü fanzini geliyor: Kiltablet

“Öykülerde yaşar hayat ve edebiyat… öykülerle” diyerek yayın hayatına başlayan Kiltablet, ilk sayısıyla raflardaki yerini aldı!

Aylık bir yayın olarak planlanan ve her ay farklı bir temayla karşımıza çıkacak olan Kiltablet’in ilk teması ise “fantastik” olmuş. İkinci sayının temasını ise şimdiden duyurmuşlar bile: “hayallerim ve ben”

Kiltablet’i kendilerinden dinleyelim:

“Zaman çizgisindeki iki bin on altıncı çentik, uygarlığımızın şimdiki yerini gösteriyor. kiltablet-fanzinİnternet ve beş buçuk inçlik cep telefonu kullanıyoruz. Bir de tek tanrılı dinlerin beşiği, petrol coğrafyasında doğanlar başta olmak üzere dünyanın pek çok yerindeki türdeşlerimizi annelerinden doğduklarına pişman ediyoruz. Hayvan ve bitki türlerini yok ediyoruz gözümüzü kırpmadan… Soluk alıp verdiğimiz havayı bile. Hep birlikte. Yukardan, yani uzaya gönderdiğimiz uydulardan falan dönüp bakınca iğne ucu kadar bir hacmimiz var oysa. Paylaşamadığımız o iğne ucundaki cürmümüzse gökyüzündeki yıldızlar kadar çok. Bu kadar suçu karnımızı doyurmak için değil, daha çok tüketmek işliyoruz üstelik. Gelişe gelişe gelebildiğimiz yer burası. O zaman öykülerimizi yazalım”

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi‘nden de hatırladığımız Nurdan Atay‘ın editörlüğünde hazırlanan fanzinin ilk konuğu ise, yine yakından tanıdığımız bir yazar olan Onat Bahadır.

Meltem Uzunkaya, Giovanni Papini’nin Kaçan Ayna, Yeşim Narter, Jorge Luis Borges’in Kum Kitabı’nı tanıtıyor.

Bu sayının öykücüleri ise şöyle: Cenk Uras, Yurdagül Şahin, Kamil Olgun, Metin Çalışkan, Öznur Babur ve Canan Kuzuloğlu.

Kiltablet Fanzin ile kiltabletoyku@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz!

  • 37
    Shares
Etiketler:  
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldım. Öykü ve senaryo üzerine çalışıyorum. Öykülerim kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşımla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öykü Dünyasının Yeni Fanziniyle Tanışın: KİLTABLET

Yeni bir öykü fanzini geliyor: Kiltablet

  • 37
    Shares

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün