in

Yabani Dergi’nin Beşinci Sayısı Bizlerle

Bilimkurgu, fantastik, korku ve çizgi roman dergisi Yabani, ekim ayında da şahane bir sayıyla evlerimizi şenlendirmeye geliyor.

yabani sayi 5 arka

Yabani Dergi’nin haziran ayında başlayan macerası tam gaz devam ediyor. Derginin Ekim 2016 sayısı da geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla raflardaki yerini aldı. Ve şimdiye kadar olduğu gibi beşinci sayı da zengin içeriğiyle göz kamaştırıyor.

Bu ayın en büyük sürprizi derginin kapağında da bizi selamlayan Karabasan oldu. Yıldıray Çınar’ın hem çizdiği hem de Hakan Tacal’la beraber yazarlığını üstlendiği bu çizgi romanla ilk tanışmamız 2003 yılında Arkabahçe Yayınları’nın yayınladığı 4 mini sayıdan oluşan Kehanet ile olmuştu. Üzerindeki muska sayesinde geceleri Karabasan denilen bir yaratığa dönüşen Mustafa’nın yeni macerasını uzun bir aradan sonra Yabani’nin bu ayki sayısında okuyabileceğiz.

Pusova isimli öykü derlemesi geçtiğimiz aylarda yayınlanan Galip Dursun’un yazdığı, Bora Örçal’ın çizdiği Vasiyet çizgi romanında paranormal hafiye Mehmet yabani_sayi_5Kuzgun ile tanışıyoruz.

Hristiyanlığın en önemli efsanelerinden Aziz Yorgi’nin ejderhayla olan macerasının uyarlandığı Hızır ile Ejderha’yı Devrim Kunter yazdı, Ömer Tunç çizdi.

Vampir ve kurt adam mitlerini Orta Asya kültürüyle birleştiren Ayana’nın üçüncü sayısını da yine Işın Beril Tetik’in yazarlığı ve Sibel Bozkurt’un çizerliğinde okuyacağız.

İlk sayıdan beri merakla okuduğumuz Devrim Kunter çizgi romanı Kralına İsyan da bu sayıdaki yerini alıyor. Bakalım son sayıda bir araya gelen Korkut Dede ve Pir Ece’nin başından bu sefer neler geçecek.

Tabi Yabani Dergi öykü konusunda da hayal kırıklığına uğratmıyor bizi. Ecel romanıyla tanıdığımız Funda Özlem Şeran’ın Susuzluk öyküsünün illüstrasyonu Çaın Ülgen’e ait.

Gecenin Sesleri ise Cihan Türe imzalı, Anıl Duyal Bahadır’ın illüstrasyonlarıyla zenginleşen bir gerilim hikayesi.

İkinci sayıda okuduğumuz Açık Artırma da bu sayıda devam ediyor. Erbuğ Kaya’nın yazdığı Ölümsüz’ün illüstrasyonunda Emre Orhun imzası var.

Bu sayının iç kapağı Emre Orhun’dan, arka kapak ise Berker Sönmezler’den gelmiş.

Ön okumasını buradan yapabileceğiniz Yabani Dergi’yi yalnızca 6 TL’ye size en yakın bayiden temin edebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Burak Mermer

1993’te Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları'nda yüksek lisans öğrencisi. Edebiyatı, sinemayı ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğu Ekspresinde Cinayet - Sinema Uyarlama

“Doğu Ekspresinde Cinayet” Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor

yazar adaylarına tavsiyeler listesi

Yeni Yazar Adaylarının Yapmaması Gereken 8 Şey