in

Game of Thrones Yan Dizisi 10,000 Ships, House of the Dragon Sonrası Gelecek İlk Yapım Olacak

Game of Thrones öncesini konu alacak 10,000 Ships, senaristini buldu. Yeni maceranın, House of the Dragon sonrası gelecek ilk dizi olması bekleniyor.

10,000 Ships Yeni Game of Thrones Dizisi

Yeni Game of Thrones dizilerinden 10,000 Ships için senarist belli oldu. Person of Interest ile tanınan Amanda Segel, yeni macerayı yazacak isim olarak seçildi. Ayrıca beklenen dizinin House of the Dragon sonrası gelecek olan ilk yapım olduğu belirtildi.

Taht Oyunları sonlanmış olsa da, HBO’nun Buz ve Ateşin Şarkısı evreniyle olan işi henüz bitmedi. Şu an halihazırda ete kemiğe bürünmüş olan ve herkesin merakla beklediği House of the Dragon adında bir dizi bulunuyor. Yapım Targaryen hanesinin ilk yıllarına odaklanıyor. Dizinin çekimleri başlamış durumda ve 2022 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra yepyeni 6 dizinin daha geleceği duyuruldu. Üstelik evrenin yaratıcısı olan George R.R. Martin de, HBO ile 5 yıllık bir anlaşma imzalayarak tüm yapımlara destek vereceğini açıkladı.

Bu diziler arasında Tales of Dunk and Egg, 9 Voyages, Flea Bottom ve adsız bir animasyon yer alıyor. Yeni diziler arasında, Rhoynar halkının Essos’tan Dorne’a olan yolculuğunu takip eden 10,000 Ships adlı yapım da bulunuyor. İşte şimdi 10,000 Ships ile ilgili önemli bir güncelleme paylaşıldı.

10,000 Ships Dizisi Senaryosu Person of Interest Yazarına Emanet

10,000 Ships Yeni Game of Thrones Dizisi

Deadline dergisi, Helstrom, The Mist ve Person of Interest gibi dizilerin de yapımcılığını üstlenen Amanda Segel’ın 10,000 Ships adlı dizinin senaryosunu yazmak için işe alındığını bildirdi. Maceranın Prenses Nymeria’nın hikâyesini ve nehrin gururlu prensleri ile eski Valyria’nın ejderha lordları arasındaki son ölümcül savaşı konu alması bekleniyor.

Şu an için 10,000 Ships dizisi, duyurulan diğer projelere göre biraz daha şekillenmiş gözüküyor. Bu da maceranın House of the Dragon sonrası HBO’da yer alacak olan ikinci Game of Thrones yan dizisi olacağı anlamına geliyor. Elbette bu bilgiler henüz HBO tarafından resmi olarak doğrulanmış değil.

House of the Dragon için oyuncular sette yerlerini almışken, 10,000 Ships’te henüz kimlerin oynayacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Dizinin 2023 öncesinde bir tarihte de gelmesi pek olası gözükmüyor.

Sizler 10,000 Ships dizisinin başarılı olacağını düşünüyor musunuz? Ana karakterler etrafında şekillenmeyecek bir dizinin tutma olasılığı var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: io9

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

exxen leyla ile mecnun dizisi çekimleri

Exxen Duyurdu: Leyla ile Mecnun Çekimleri Tam Kadro Başlıyor

Türkiye’de Özel İsimlerin Tarihi - Doğan Gürpınar

Türkiye’de Özel İsimlerin Tarihi Araştırma Konusu Oldu: Tanzimat’tan Günümüze Süren Macera