in

A Fistful of Dollars Dizi Oluyor: Kült Western Filmine Modern Bir Yorum Geliyor

A Fistful of Dollars dizi oluyor. Sergio Leone’nun kült western filmi Bir Avuç Dolar, modern bir uyarlama ile izleyicinin karşısına çıkacak.

A Fistful of Dollars Dizi
- Reklam -
- Reklam -

1964 yılında ABD’de vizyona giren spagetti western türündeki A Fistful of Dollars filmi dizi oluyor. Türkiye’de Bir Avuç Dolar adıyla izleyicinin karşısına çıkan yapım, modern bir yorum ile ekranlara uyarlanacak.

Başrolünde Clint Eastwood’un oynadığı, yönetmenliğini ise Sergio Leone’nun yaptığı film western türü sinemanın en popüler yapımlarından birisi. Eastwood ismini neredeyse tüm dünyaya duyuran Bir Avuç Dolar uyarlaması için, HBO’nun Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin de senaristlerinden birisi olan Bryan Cogman ile görüşülüyor.

For a Few Dollars More (Birkaç Dolar İçin) ve The Good, the Bad and the Ugly (İyi, Kötü, Çirkin) ile birlikte Dolar Üçlemesi’nin bir parçası olarak anılan A Fistful of Dollars şimdi dizi olmaya hazırlanıyor. Yapım, ABD’nin San Miguel kasabasına gelen gezgin bir kovboyun kasaba için sıkıntı çıkartan çeteleri yok etmesini konu alıyor.

- Reklam -

A Fistful of Dollars Dizi

Filmde Clink Eastwood’a Gian Maria Volontè ve Marianne Koch gibi isimler eşlik ediyordu.

A Fistful of Dollars Henüz Ön Hazırlık Aşamasında

Henüz ön hazırlık aşamasında olan dizi adaptasyonunda, senaryo Taht Oyunları yazarı Bryan Cogman’a emanet edilmek isteniyor. Cogman, şu sıralarda Amazon Prime’ın The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizisinde de görev alıyor.

Dizi için şimdilik fazla bir bilgimiz yok. Yapımın hangi platformda yayınlanacağı da belirsizliğini koruyor. Ancak Cogman etkisinden ötürü Amazon Prime’ın öne çıktığı bir gerçek.

- Reklam -

Mark Gordon’a ait olan prodüksiyon şirketi The Mark Gordon Company tarafından hakları alınan Leone eseriyle birlikte, ayrıca Bir Avuç Dolar’a ilham olan Akira Kurosawa filmi Yojimbo’nun da uyarlama hakları satın alındı.

A Fistful of Dollars Dizisi

Modern bir kovboy hikâyesinin nasıl olacağı merak konusu. Dizinin yönetmen tercihi, yayın tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Peki siz Sergio Leone’nun A Fistful of Dollars filmin izlemiş miydiniz? Bir döneme damgasını vuran popüler yapımların, şimdilerde “modern” bir anlayışla yeniden ekranlara taşınıyor oluşunu nasıl karşılıyorsunuz? Yorumlarınızı ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Conan The Barbarian, Netflix Dizisi Oluyor

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Buna en çok babam sevinecek galiba. :smiley: Hastasıdır.

  2. Avatar for alper alper dedi ki:

    Birkaç Dolar İçin İyi, Kötü ve Çirkin ile birlikte bu üçlemeyi aklıma geldikçe izliyorum. Diziyi izlermiyim bilemedim.

  3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Umarım Leone’nin bu müthiş filmini berbat etmezler.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

marvel's 616 fragmanı

Marvel’s 616 Fragmanı: Disney+’tan Marvel Evreninin Gerçek Kahramanlarına İlk Bakış

the matrix 4 Ajan Johnson Daniel Benhaldt yeni

The Matrix 4 Kadrosuna Orijinal Üçlemeden Bir İsim Daha Katıldı