in

Agents of S.H.I.E.L.D. 7. Sezon Çıkış Tarihi Açıklandı

Agents of S.H.I.E.L.D. 7. sezon bölümleri için çıkış tarihi netleşti. Marvel’ın uzun soluklu dizisinde final rüzgârları esiyor!

Agents of S.H.I.E.L.D. 7. Sezo
- Reklam -
- Reklam -

Dizi dünyasında son yıllarda ortaya çıkan Marvel furyasının en uzun soluklu üyesi Agents of S.H.I.E.L.D. için de sonun başlangıcı artık görüldü. ABC dizisinin 7. ve son sezonu için başlangıç tarihi duyuruldu. Yapımın final bölümleri önümüzdeki mayıs ayının sonunda yayınlanmaya başlayacak.

Final sezonu için prömiyer haberi, dizinin Twitter hesabından, “Bu görevi kabul edecek misin?” mesajıyla paylaşıldı.

Marvel Stüdyosu, geçen yılın San Diego Comic Con etkinliğinde 7. sezonun son sezon olabileceği mesajını verirken, Marvel’ın o dönemdeki televizyon baş sorumlusu Joseph Loeb da sözleşmelerini sonlandırmak istediklerini dile getirmiş, bu sonlanışın oldukça hassas ve en iyi şartlarda olacağını da vurgulamıştı.

- Reklam -

Joseph Loeb öte yandan, Disney Yaratıcı Ofis Şefi olarak Kevin Feige’yi atadıktan kısa bir süre sonra, Ekim 2019’da görevinden ayrıldı.

Agents of S.H.I.E.L.D. 7. Sezon ile Final Yapıyor

S.H.I.E.L.D. ajanı Phil Coulson’ın hikâyesini anlatan dizi, açılışını ilk olarak Eylül 2013’te yaptı. Hydra, Inhumans, Kree gibi tehditlerle verilen mücadeleleri ekrana taşıyan Agents of S.H.I.E.L.D., yıllar geçtikçe stüdyonun sinematik beklentilerini karşılayamaz oldu.

Agents of S.H.I.E.L.D. 7. Sezo

Dizinin sona erecek olması Marvel Sinematik Evreni için de bir dönemin kapanması anlamına geliyor. Geçen sene, Joseph Loeb’in görevinden ayrılmasından sonra birçok projesini geri çekmeye başlayan Marvel, son olarak televizyon bölümünü kapatmıştı. Cloak and Dagger, Runaways, Legion, The Gifted ve Inhumans gibi yapımlar bu karardan nasibini alan projeler oldu. Karar sonucu iptal edilen seriler arasında Marvel hayranlarını en çok üzen ise Netflix’in sevilen dizisi Daredevil olmuştu.

Marvel’ın televizyon bölümüyle sinema bölümünün iki ayrı oluşum olması, yıllar içerisinde stüdyonun bu sektörlerde sunduğu beklentilerin arasına da yapay bir duvar örmüş oldu. Firmanın televizyon projeleriyle sinema projeleri aynı evrende yer alsa da, hikâyeye etki edecek derecede hiçbir zaman kesişmediler.

- Reklam -

Televizyon bölümünü kapatmasıyla Marvel, bu sektördeki geleceğini artık Disney+’a yaslamış durumda. Marvel dizilerini önümüzdeki sene Disney+ platformunda göreceğiz. Bu konuda tek istisna ise Hellstrom. Daha önceden bu dizinin Hulu’da yayınlanması kararlaştırılmıştı.

Agents of S.H.I.E.L.D. Final

13 bölümden oluşacak Agents of S.H.I.E.L.D. 7. sezonu 27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren ABC kanalı üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

Sonuç olarak Agents of S.H.I.E.L.D.’ın final sezonu, bir dönemin sonuna gelen Marvel için kapanış şarkısı mahiyeti taşıyacak. Dizi hayranlarını memnun eden bir kapanış yapacak mı hep birlikte göreceğiz.

Final sezonundan beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Zamanda Yolculuk Temalı Bilimkurgu Olmayan 10 Film

Kaynak: Tor

Ensar Çırak

İzmir'de doğdu. İlkokulda dramayla uğraştı, futbol oynadı. Sonra basketbola sardı ve daha çok sevdiğini anladı. Küçüklüğünden beri oyunlara hasta. Fantastik edebiyat sever. Ortaokulda arkadaşıyla başarısız bir bilim kurgu denemesi oldu. Zamanında bir sürü balığı vardı ama şimdi hiçbiri yok. Şu sıralar İstanbul'da, üniversiteyle uğraşıyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

kristofer hivju tormund game of thrones the witcher

Game of Thrones Oyuncusu Kristofer Hivju Koronavirüs’ü Yendi

dracula liste

Dracula Hakkında Az Bilinen 8 Gerçek