in

The Sopranos’un Türkiye Uyarlaması “Aile” Geliyor: Başrollerde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci Var

Aile dizisi başrolleri belli oldu. HBO’nun The Sopranos adlı klasik yapımından Türk televizyonlarına adapte edilecek yapımda Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci yeniden bir araya geliyor.

Aile Dizisi The Sopranos Türkiye Uyarlaması

Aile dizisi için başroller açıklandı. The Sopranos Türkiye uyarlaması, Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci ikilisini yeniden buluşturmaya hazırlanıyor.

1999 – 2007 yılları arasında HBO’da yayınlanan The Sopranos, bir dönemin en çok ses getiren drama ve suç yapımlarından birisi olmuştu. New Jersey’nin yerel çetelerinden yükselişe geçen Tony Soprano’nun aile ve suç hayatını konu alan yapımda James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli ve Steven Van Zandt gibi isimler yer almış; dizi toplam 21 Primetime Emmys kazanmıştı.

Dizi daha sonra Altındağlı adıyla Şafak Sezer’in başrolünde olduğu bir uyarlamayla Türkiye’ye de adapte edilmişti. Şimdi ise Ay Yapım, yeni bir The Sopranos adaptasyonu için çalışmalarını sürdürüyor.

The Sopranos Türkiye uyarlaması yeni

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Aile adlı dizinin başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci olarak belirlendi.

The Sopranos Uyarlaması “Aile” Dizisi için Detaylar Belli Oluyor

Kıvanç Tatlıtuğ geçen günlerde Gülseren Budayıcıoğlu uyarlaması Kral Kaybederse dizisinden ayrılmıştı. Şimdi ise ünlü oyuncunun yeni projesi ortaya çıkmış oldu. The Sopranos dizisinin Türkiye haklarını alan Ay Yapım, yıldız oyuncuyu kadroya katmayı başardı.

Show TV’de yayınlanacağı açıklanan dizide, Tatlıtuğ ile birlikte açıklanan bir diğer oyuncu ise Özge Özpirinçci oldu. İkili daha önce birlikte Netflix’te yayınlanan Into the Night’ın spin-off yapımı Yakamoz S-245’te birlikte oynamışlardı.

Aile Dizisi The Sopranos Türkiye Uyarlaması- Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci

Yapımda Kıvanç Tatlıtuğ, kalabalık bir aileye sahip ve Volta isimli bir gece kulübünü işleten Aslan adlı karakteri canlandıracak. Özge Özpirinççi ise Aslan’ın psikoloğu Devin rolünü canlandıracak. Bu durumda Tatlıtuğ, The Sopranos’tan Tony Soprano karakterine karşılık gelirken Özpirinççi de Doktor Jennifer Melfi rolünün Türkiye uyarlamasında izleyicilerin karşısına çıkacak.

Bir süredir hazırlıklarına ara verilmiş olan dizide, bu hafta itibarıyla çalışmalar yeniden başlıyor.

Dizinin yönetmenliğini Bizim için Şampiyon, Çarpışma, Aşk 101 ve Kara Para Aşk ile adından söz ettiren Ahmet Katıksız üstlenecek. Yapımın senaryosu ise daha önce İlk ve Son, Söz ve Maraşlı’nın senaristi Hakan Bonomo imzasını taşıyacak.

Sizin Aile dizisi için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Birsen Altuntaş

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

  Yapmayın bunu, rica ederim.
  Kıvanç Bey iyi oyuncu olabilir ama Sopranos başka bir seviye.

 2. Avatar for Yuso4656 Yuso4656 dedi ki:
 3. Avatar for Kvot Kvot dedi ki:

  Kıvanç Tatlıtuğ iyi bir oyuncu bence ama ondan Tony olmaz.Zaten bu bir yana Sopranos’u yapamaz bizimkiler.Daha önce denediler ortaya saçma sapan bir iş çıktı.Çok kendine özgü ve kaliteli bir dizi Sopranos.Biz öyle bir işi yapacak seviyede değiliz henüz.

 4. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

  Sopranos severleri değil de(zaten Türkiye’de aşırı çok yok) ergenleri hedef alan bir dizi gibi görünüyor uzaktan ancak ön yargılı da olmamak lazım. Oyuncu seçimleri felaket olmuş. Umarım güzel bir uyarlama olur aslına uygun olsun veya olmasın.

  Rıhtımcılara Aliy Baba’dan soru gelsin;

  Şafak Sezer’in oynadığı Altındağlı uyarlamasından iyi mi olur kötü mü? Cevaplarınızı bekliyorum.

 5. Avatar for ivy ivy dedi ki:

  Yakamoz S-245’in yeni sezonu çekilmeyebilir sanırım bu dizi çekilirse…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

İnsanlar İncelemesi - Matt Haig

Matematiğin Tek Din Olduğu Bir Gezegenden Dünya’ya Bakış: Matt Haig’in “İnsanlar” Romanı – İnceleme

Anya Taylor-Joy, Disney Kararı The Witch

Anya Taylor-Joy, Disney Yıldızı Olmaktan Vazgeçip Bağımsız Korku Filminde Başrol Oynamayı Neden Seçtiğini Açıkladı