in

Alice in Borderland’in Uzun Süredir Beklenen 2. Sezon Bölümleri Netflix’te Yayında

Alice in Borderland 2. sezon bölümleri yayında. Netflix Japonya’nın manga uyarlaması dizisi, maceralarına kaldığı yerden devam ediyor.

Alice in Borderland 2. Sezon Bölümleri Yayında

Alice in Borderland 2. sezon bölümleri Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Aynı adlı manga serisinden uyarlanan ve ilk sezonu ile dikkatleri üzerine çeken yapım, macerayı bıraktığı yerden devam ettiriyor.

Haro Aso’nun Imawa no Kuni no Alice adlı manga serisinin live action uyarlaması ilk olarak 2020’de çıkış yaptı. Sekiz bölümden oluşan ve Shinsuke Sato’nun yönettiği hikâye, kendilerini ürkütücü bir şekilde terk edilmiş bir Tokyo’da bulan ve öldür ya da öl yarışmalarında rekabet etmeye zorlanan karakterleri konu alıyordu. Sezon ilerledikçe dizinin evreni genişleyerek daha fazla sırrı ve herhangi bir kahramanın beklediğinin ötesine geçebilecek garip bir komployu ortaya çıkardı. Dizi yayınlandıktan oldukça kısa bir süre sonra 2. sezonu için yenilense de hayranlar yeni bölümler için uzun bir süre beklemek zorunda kaldı.

Dizinin 2. sezon çekimleri geçen mart ayında tamamlandı. Fakat izleyiciler, yeni sezondan ilk fragmanı görmek için geçen eylül ayının sonunda gerçekleşen Netflix Tudum etkinliğini bekledi. Maceranın resmi fragmanı ise bu ayın başlarında paylaşıldı.

Alice in Borderland 2. Sezon Bölümleri Ne Anlatıyor?

Alice in Borderland 2. Sezon Bölüm Listesi

Bugün itibarıyla tüm bölümleri ile Netflix kütüphanesindeki yerini alan Alice in Borderland 2. sezon, ilk sezonun vahşi yönlerini ikiye katlayacak gibi görünüyor. Hayatı tehdit eden ve renkli eşleşmelere vurgu var. Herkesin merak ettiği soru ise belli: Ölümcül oyunlar sona erecek mi?

Alice in Borderland 2. sezon bölümleri, Arisu (Kento Yamazaki) ve arkadaşlarının orijinal dünyalarına dönmek için daha da zor ve tehlikeli oyunları oynamaları gerektiğine dikkat çekerek hikâyenin devamına işaret ediyor. Fragmanlar çok fazla şey vermemeye özen gösteriyor. Ancak hayranlar görüntülere dayanarak, dizinin ilk sezonunu sonlandıran büyük finalin ardından nasıl devam etmeyi planladıklarını anlayabilirler.

Alice in Borderland 2. sezon yayında

Alice in Borderland 2. Sezon Bölüm Listesi Özeti

İlk sezonda olduğu gibi toplam 8 bölümden oluşan 2. sezon bölüm özetleri ise şu şekilde:

1. Bölüm: Arisu, Usagi, Kuina ve Chishiya; Shibuya geçidinde bir sonraki etabın başlaması için bir saatten uzun süredir beklemektedir ancak görünürde hiçbir hareket yoktur.

2. Bölüm: Sinek Papazı’nın tüm ihtişamıyla kendini göstermesiyle birlikte oyun nihayet başlar. İşlerin yolunda gidiyor gibi görünmesi Arisu’yu şaşırtmıştır.

3. Bölüm: Oyunun bitmesine sayılı dakikalar kala her iki takımın da puanları eşittir. Arisu, Kyuma’ya el sıkışmak istediğini söyler.

4. Bölüm: Geriye çok az sayıda oyuncu kalmıştır. Partneri olmayan tek kişi Chishiya’dır. Bir sonraki tur, oyunun sonu olabilir.

5. Bölüm: Aguni’nin aklındaki tek şey, Maça Papazı’nı bulup öldürmektir. Arisu ve Akane Heiya adında kararlı bir lise öğrencisi de ona katılır.

6. Bölüm: Usagi, Maça Kızı takımındaki alaycı oyuncuların duygu ve düşüncelerini değiştirmeye çalışır. Chishiya Yüksek Mahkeme’de, Karo Papazı ile tanışır.

7. Bölüm: Otlarla kaplanmış bakımsız Shibuya yaya geçitinde Niragi, Arisu ile Chishiya’yı tehlikeli bir oyuna davet eder. Fakat sonra Maça Papazı gelir.

8. Bölüm: Son oyunda üç kroket maçı boyunca sağ kalmaları gerekmektedir. Fakat oyun henüz devam etmekteyken Kraliçe onları oturup çay içmeye davet eder.

Alice in Borderland 2. Sezon Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

YouTube video

(Fragmana YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Alice in Borderland’in ilk sezonunu nasıl bulmuştunuz? Dizinin yeni sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Terminator Serisi Yeniden Başlatılabilir

James Cameron “Terminator” Serisini Yeniden Başlatmak için Çalıştığını Açıkladı

E.T. Modeli Açık Artırma

Steven Spielberg’ün Ünlü Uzaylısı “E.T.”nin Orijinal Modeli Açık Artırmada 2.56 Milyon Dolara Satıldı