in ,

Amazon’un İlk James Bond Hamlesi 1 Milyon Sterlin Ödüllü Bir Yarışma Programı Olacak

Amazon, James Bond temalı yarışma programı düzenliyor. MGM’i bünyesine katan medya devinden ikonik markaya dair ilk hamle geldi.

Amazon James Bond yarışma programı

Amazon, MGM Studios’u satın aldıktan sonraki ilk girişimini duyurdu. Medya devi, 1 milyon sterlin ödüllü bir James Bond yarışması programı düzenlemeye hazırlanıyor.

Amazon James Bond temalı yarışma programı için yeşil ışığı yaktı. “Bond-tarzı dünya geneli bir yarış” başlığıyla duyurulan yarışmaya dünya genelinde herkesin katılabileceği duyuruldu.

Variety tarafından yapılan habere göre sekiz bölümlük yapım MGM Production tarafından hazırlanacak. Yarışma gizli ajan temasında ve dünya genelinde olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Amazon’un James Bond isminin sahibi MGM Prodüksiyon’u rekor fiyattan satın almasından sonra gelen hamlenin aslında dört yıldır stüdyo bünyesinde çalışıldığı da söyleniyor.

007’s Road to a Million adı ile ekranlara gelecek yapımın çekimleri önümüzdeki yıl başlayacak ve katılımcılar 1 milyon İngiliz Sterlini ödülün sahibi olmak için yarışacak. Yarışma James Bond filmlerinin çekildiği önemli noktalarda geçecek ve yarışmacıların dayanıklılığını ile zekâsını test edecek.

İki kişiden oluşan takımlar dünya genelinde yapılacak söz konusu yarışmanın bir sonraki etabına geçebilmek için bazı bilmeceleri de çözmek zorunda. Serinin yapımcılığını üstlenen 72 Films ise şu anda dünya genelinde başvuruların kabul sürecinin başladığını duyurdu. Şirketin CEO’su David Glover ise seriye dair şu açıklamayı yapıyor:

“Yarışma aklıma ilk defa üç yıl kadar önce geldi. Dan Grabiner ve U.K. Originals ekibi ise bu fikri bir adım daha öteye taşıdılar. Michael Wilson ve Barbara Broccoli ile birlikte James Bond adı altında çalışmak benim için büyük bir ayrıcalık.”

Amazon, MGM Productions’ı Satın Almasından Sonra İlk James Bond Temalı Yapımı ile Geliyor

no time to die james bond yarışma programı

007’s Road to a Million ile James Bond serisi Daniel Craig olmadan yeni bir döneme başlıyor. No Time to Die filmiyle role veda eden ünlü oyuncu, Bond filmlerine yeni bir soluk katmayı başarmıştı. Sonrasında James Bond filmlerinin yapımcı ismi Barbara Broccoli yeni bir Bond aradıklarını da duyurmuştu.

Diğer taraftan Bond filmlerinin yapımcıları Broccoli ve Michael Wilson, Amazon bünyesinde yeni bir Bond spin-off yapımı gelmeyeceğini de açıklamıştı. İkonik casus 007 filmlerinin özellikle sinema için olduğunu belirten Broccoli 60 yılı aşkın bir süredir Bond dizisi çekmemek için direndiklerini söylüyor. Ancak dev şirket Amazon’un MGM Production’ı satın almasından sonra İngiliz casusun geleceği merakla bekleniyor.

007’s Road to a Million yapımına dair detaylı bilgiler paylaşılmadı. Sekiz bölüm süreceği bilinen yarışmanın izleyicilerin karşısına ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil.

Siz James Bond temalı yarışma programı hakkında ne düşünüyorsunuz. Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: IGN

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

94. Oscar Ödülleri Kazananları Belli Oldu

2022 Akademi Ödülleri’nin Kazananları Açıklandı: Oscar’lar 94. Kez Sahiplerini Buldu

Yakamoz S-245 Fragmanı

Kıvanç Tatlıtuğ’lu Netflix Dizisi “Yakamoz S-245″in İlk Fragmanı Yayınlandı