Amazon’un Kara Kule Dizisi Roland Deschain’ini Buldu

Amazon'da yayınlanacak Kara Kule dizisinde Roland Deschain rolü için Sam Strike'la anlaşmaya varıldı.

Stephen King’in Kara Kule (The Dark Tower) serisinden uyarlanan ve Amazon’da yayınlanması planlanan dizinin başrol oyuncusu belli oldu. Deadline‘da yer alan habere göre yeni dizide Roland Deschain rolünü Sam Strike oynayacak.

En son G.R.R. Martin’in “Gece Kuşları” adlı hikâyesinden uyarlanan Nightflyers dizisinde izlediğimiz Amerikalı genç oyuncu Sam Strike, mavi gözleri ve sarı saçlarıyla hemen dikkatimizi çekiyor. Kitabı okuyanların da çok iyi bildiği üzere, Stephen King’in Clint Eastwood’dan esinlenerek kaleme aldığı Roland’ın karakteristik özellikleri bunlar… Strike’a dizide eşlik edecek diğer isimse Jasper Pääkkönen (Vikings, BlacKkKlansman) oldu.

Amazon’da yayınlanacak Kara Kule dizisinin 2017’de çekilen filmden bağımsız olduğu ve kitaplarda yaşanan olayların yıllarca öncesini, Roland’ın gençlik günlerini konu alacağı verilen bilgiler arasında. Dizide Roland’ın nasıl silahşor olduğu, ilk silahını alışı, ilk aşkı ve ilk görevi gibi konular işlenecek. Ve tabii bir de Siyahlı Adam’la ilk karşılaşması…

Kara Kule dizisinin deneme bölümünün çekimlerine yakında başlanacağı söyleniyor. Gösterim tarihiyse henüz belli değil. O değil de, zaten Yüzüklerin Efendisi, Kıyamet Gösterisi ve Zaman Çarkı‘yla bizi bizden alan Amazon sahiden de fantastik ve bilimkurgu severlerin bir numaralı dizi adresi olacak gibi görünüyor.

Dileyelim de politik doğruculukla ve baz aldıkları eserlerle alakası olmayan eklentilerle tadımızı kaçırmazlar.

Ne dersiniz, siz bu yeni Kara Kule uyarlamasından umutlu musunuz?

GÖZ ATIN  Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları 2017
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Amazon’un Kara Kule Dizisi Roland Deschain’ini Buldu için 5 yorum

 1. Tobizume dedi ki:

  Roland’ın filmdeki gibi siyahi olmaması, sevindirici bir haber. Umarım diğer karakterlerde kitapta anlatıldığı şekilde ekrana yansır.


 2. Keşke sadece Büyücü ve Cam Küre yerine seriyi bütün olarak uyarlasalardı ama ben yine de filmden daha iyi olacağını düşünüyorum.


 3. mit dedi ki:

  Filmden daha kötü olmak için bayağı uğraşmaları gerek zaten :smile:


 4. Tansael dedi ki:

  Niye kitaplarda geçen olayların yıllarca öncesi dediniz o kısmı anlamadım. Doğrudan 4.kitabın içeriği değil mi?


 5. mit dedi ki:

  Yayınlanan özel haberde öyle yazıyordu. Dördüncü kitapla ilgili herhangi bir ibare bulunmuyor.


Amazon’un Kara Kule Dizisi Roland Deschain’ini Buldu

Amazon’da yayınlanacak Kara Kule dizisinde Roland Deschain rolü için Sam Strike’la anlaşmaya varıldı.

Başa dönün