in ,

American Gods 3. Sezon Fragmanı: Neil Gaiman’ın Tanrıları Geri Dönüyor!

American Gods 3. sezon fragmanı paylaşıldı. Neil Gaiman’ın fantastik romanından uyarlanan Starz dizisi 2021 yılında karşımıza çıkacak.

American Gods 3. Sezon Çıkış Tarihi
- Reklam -
- Reklam -

American Gods 3. sezon fragmanı yayınlandı. Neil Gaiman’ın aynı adlı eserinden uyarlanan Starz dizisinden uzun süredir yeni haber alınamıyordu. Sonunda Amerikan Tanrıları adaptasyonunun yeni bölümleri için ilk şimşek çaktı.

Türkçeye İthaki Yayınları etiketiyle kazandırılan Amerikan Tanrıları romanı, ilk olarak 2001 yılında yayımlandı. Hugo, Nebula, Locus, Bram Stoker ve SFX gibi ödülleri kazanan roman, Gaiman’ın The Sandman çizgi romanları sonrasında en çok konuşulan eserlerinden birisi oldu.

Gizemlerle dolu bir geçmişi olan Shadow Moon’un öyküsünü izlediğimiz yapım, mitolojilerden tanıdığımız eski tanrıları Amerikan kültürünün yeni tanrılarıyla karşı karşıya getirmesiyle öne çıkıyor. Hapishane çıkışı Mr. Wednesday ile karşılaşan Shadow’un; kendisini yaklaşan bir savaşın ortasında bulmasını konu alan yapım 3. sezon ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

- Reklam -

American Gods 3. Sezon Yayın Tarihi de Kabaca Belli Oldu

Bryan Fuller ve Michael Green ikilisi tarafından Starz kanalı için yaratılan American Gods’ın ilk sezonu 2017’de, ikinci sezonu ise 2019’da yayınlandı. Her iki sezon da toplamda 8 bölüm sürdü. Dizinin yeni sezonunun da aynı şekilde 8 bölüm sürmesi bekleniyor.

Dizinin ana yaratıcılarının yapımdan ayrılması ile işler geçen yıllarda biraz sancılı bir boyuta ulaşmıştı. Media karakterini canlandıran Gillian Anderson ve Easter’a hayat veren Kristen Chenoweth de diziden ayrılmış; sonradan yapımın başına getirilen Jesse Alexander da anlaşmazlıklar sonrası yapımdan ayrılanlar arasına katılmıştı. Son olarak geçen aralık ayında Mr. Nancy karakterini canlandıran Orlando Jones, ırkçılık suçlamaları nedeniyle diziden kovulmuştu.

American Gods 3. Sezon Fragmanı

- Reklam -

Yeni sezonun yürütücü yapımcı koltuğunda Charles H. Eglee (The Shield, Dexter, The Walking Dead) oturacak.

Tüm bunlar dizinin geleceğini belirsizliğe sürüklemiş olsa da nihayetinde işler yoluna kondu. 3. sezon için de kabaca da olsa bir tarih belirlendi: 11 Ocak 2021.

Dizide Shadow Moon karakteri Ricky Whittle, Laura Moon karakteri Emily Browning, Mr. World karakteri Crispin Glover, Bilquis karakteri Yetide Badaki ve Mr. Wednesday karakteri Ian McShane tarafından canlandırılıyor.

American Gods 3. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

American Gods 3. sezon fragmanını siz nasıl buldunuz? Dizinin yeni bölümlerine dair beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* The Sandman Dizisinde Dream Rolü Tom Sturridge’ün Olabilir

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Ben… Bu… Haberi… Nasıl… Kaçırırırım…

  Fragman inanılmaz yükseltti beni. Özlemişiz Gölge’yi…

 2. Avatar for dieter dieter dedi ki:

  Şarkıyı buldum. :smiley: Soundcloud’da varmış. 6.30-7.50 arası.

 3. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Uzun trailer geldi…

  Çok güzel…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mısır Yeni Rahip Mumyaları

Mısır’da Yeni Rahip Mumyaları ve Alışılmadık Bir Tanrı Heykeli Bulundu

The Stand Dizi Fragman Stephen King Mahşer CBS

The Stand Dizisi Yeni Fragman: Stephen King’in Mahşer’i Yaklaşıyor