in ,

Rick and Morty Yaratıcısından Antik Yunan Animasyonu

Rick and Morty ve Community dizilerinin yaratıcısı Dan Harmon, Fox için Antik Yunan döneminde geçecek yeni bir komedi animasyonu hazırlayacak.

Rick and morty sinema filmi
- Reklam -
- Reklam -

Rick and Morty adlı çizgi dizi ile geniş kitlelere ulaşan Dan Harmon, Fox ile yeni bir anlaşma imzaladı. Harmon, Antik Yunan döneminde geçecek bir animasyon dizisi için hazırlıklara başlıyor. Yapım komedi türünde olacak ve 2022 yılında izleyicilerin karşısına çıkacak.

Antik Yunan dönemi sinema ve televizyon dünyasındaki popülerliğini koruyor. Pek çok yapım şirketi bu sınırsız kaynaktan beslenmeyi sürdürüyor. Şimdi de Fox, Yunan mitolojisini işleyen yeni bir proje için düğmeye basmış durumda.

3 Primetime Emmys sahibi olan Dan Harmon, son zamanlarda yaratıcısı olduğu Rick and Morty dizisi ile anılıyor. 2013 yılında başlayan ve yetişkinlere yönelik çizgi dizi geleneğini farklı bir boyuta taşıyan R & M için şimdiye dek toplamda 4 sezon yayınlandı. 4. sezon bölümleri geçen yılın mayıs ayında tamamlanan seri, 5. sezon için gün sayıyor. Yeni sezon için yayınlanan ilk bakış fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

dan harmon rick and morty animasyon

Fakat Dan Harmon ismini yalnızca Rick and Morty ile anmak olmaz. Kendisi yine komedi türünde bir başka başarılı yapımın, Community’nin de yaratıcısı. 2009 – 2015 yılları arasında toplamda 110 bölüm yayınlanan dizi; bugün hâlâ keyifle izlenen yapımlar arasında.

Dan Harmon, geçen yıl Fox ile uzun soluklu bir anlaşma imzalamıştı. Şimdi ise Harmon’ın çalışmalara başladığı haberi geldi.

Rick and Morty Dizisinin Mimarından Antik Yunan Döneminde Geçecek Yeni Bir Animasyon Yolda

Şimdilik ismi açıklanmayan animasyon, izleyiciyi Antik Yunan dönemine konuk edecek. Animasyon serisi, dünyanın ilk şehirlerinden birisini yönetmeye çalışan ve bu sırada da birbirlerini öldürmemeyi deneyen kusurlu bir insanı, bir tanrıyı ve canavarı odağına alacak.

- Reklam -

Fox Entertainment Başkanı Michael Thorn, yapım için şimdinin dünyasına referanslar yapmayı es geçmeyen bir aile komedisi tanımını kullanıyor. Animasyon konusundaki başarısıyla bilinen Fox, kütüphanesine yeni ve iddialı bir yapım daha ekleyecek gibi görünüyor.

Rick and Morty 5. Sezon

Seslendirme kadrosu, resmi özeti ve diğer detayları henüz açıklanmayan yapımın yayın yılı ise 2022 olarak belirlendi.

Peki siz Dan Harmon imzası ile yeni bir yetişkinlere yönelik animasyon serisi ile tanışmak konusunda heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Göbeklitepe Monolit Kayıp

Göbeklitepe’deki Esrarlı Monolit Ortadan Kayboldu

CD Projekt Red hack

Cyberpunk 2077 Geliştiricisi CD Projekt Red Hacklendi: Siber Korsanlar Fidye İstiyor!