in

Arrowverse Dizileri 2021 Yılına Ertelendi

Arrowverse dizileri Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2021’e ertelendi. Çekimleri tamamlanamayan The CW yapımları için hayranlar bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

arrowverse dizileri
- Reklam -
- Reklam -

Arrowverse hayranları, dizilerin yeni bölümlerini izlemek için 2021 yılını beklemek zorunda kalacak.

DC Comics’in The CW kanalında yayınlanan tüm dizilerinin geçtiğin ortak evren, seneler önce Arrowverse ismini almıştı. Kanal geçtiğimiz gün 2020-2021 yılları için planladıkları yayın takvimini izleyicileriyle paylaştı. Bu takvime göre devam eden tüm DC dizilerinin yeni bölümleri ile yeni başlayacak yapımlar 2021 yılına kadar ekranlarda olmayacak.

Koronavirüs pandemisi televizyon dünyasını ve film endüstrisini de oldukça sıkıntılı bir döneme sokarken, dünya üzerindeki pek çok dizi ve filmin çekimleri ertelendi. Herkesin hevesle beklediği tanıtım bölümleri yayınlanmak üzere olan yapımlar erteleme karalarıyla yüzleştiler. Pek çok büyük stüdyo ve yapım şirketi bir süredir herkesi sağlıklı bir şekilde tutarak aynı zamanda çekimlere nasıl geri dönebilecekleri hakkında tartışmalarda bulunuyorlar. Ancak buna rağmen böyle bir durumun bir süre daha mümkün olmayacağı aşikar.

- Reklam -

arrowverse dizileri

The CW kanalının pek çok dizisi pandemi tüm dünyayı sarmadan önce sezonlarını sonlandırmayı başardı. Legends of Tomorrow ve Black Lightning planlanan bölümlerle sezon finallerine kavuştu. The Flash, Supergirl, Batwoman ve Archie Comics’in çizgi romanından uyarlanan Riverdale ise beklenenden çok daha erken bir tarihte sezon finali yapmak durumunda kaldı.

Normalde yayınlanan bölüm sayılarından 3-4 bölüm daha az bölümle ekranlara veda eden yapımlar; senenin geri kalan kısmında çekimleri başlamadığı müddetçe 2021 yılına sarkmaya devam edecekler.

Arrowverse Dizileri Yeni Yayın Tarihi Açıklandı mı?

Amerika’da her yıl mayıs ayında televizyon kanalları yıllık yayın akışlarını ve planlarını izleyenlerle paylaşıyor. Bu sene The CW ilk kez tanıtmayı planladığı dizilerinden neredeyse hiçbirini ekranlara verme fırsatı yakalayamadı. Bundan dolayı kanal büyük ölçüde zarara uğradı. Kanal çareyi tüm Arrowverse dizilerinin yeni bölümlerini 2021 yılına kadar yayınlamamakta buldu. Paylaştıkları senelik plana göre çekimler başlasa dahi Arrowverse dizileri için bu sene tamamlanmış gözüküyor.

- Reklam -

arrowverse dizileri

Yeni sezonların nasıl halledileceği konusundaki detaylar sınırlı olsa bile yaza doğru çok daha yaratıcı fikirlerin ortaya atılması ve televizyon dünyasının bir çözüm yoluna kavuşması bekleniyor. Aksi takdirde pandemi yüzünden sadece yapım şirketleri ve stüdyolar değil, aynı zamanda televizyon kanalları da çok yüksek miktarlarda zarara uğramaya başlayacak.

Pandemi nedeniyle ertelenen Arrowverse dizilerinden hangilerini takip ediyordunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Stargirl 1. Sezon Öncesi Son Fragman Yayında

Kaynak: Screen Rant

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

masal uygar ozdemir

Seçkide 130. Sayı: “Masal”

Açlık Oyunları Benzeri Film - The Hunger Games

Açlık Oyunları Benzeri Film Arayanların İzleyebileceği 15 Yapım