in ,

Ash Ketchum ve Pikachu’nun Maceraları 25 Yılın Ardından Sona Erdi

Ash Ketchum ve Pikachu’nun uzun soluklu macerası sona erdi. Pokémon animesi ana hikâyesini noktalarken yola yeni karakterlerle devam edecek.

Ash Ketchum Pikachu Final
- Reklam -
- Reklam -

Ash Ketchum ve Pikachu’nun 1997 yılında çıktıkları yolculuk 24 Mart 2023 tarihli Pokémon bölümüyle sona erdi. Unutulmaz ikili, son defa izleyicilerle buluştu.

Anime ve video oyun dünyasının en köklü markalarından olan Pokémon’da bir devir sonra eriyor. The Rainbow and the Pokémon Master! başlığını taşıyan final bölümü, IMDb’de 9,2 puan ortalaması alırken bu bölmü ayrıca animenin ana serisinin 1249. bölümü oldu.

26 sezon, birçok film ve oyunla devam eden Pokémon hikâyesinde Ash Ketchum ve Pikachu’nun sayfaları böylece kapanmış oldu. Final bölümü, izleyicilere hareketli bir anlatı sunmasa da oldukça anlamlı karelere ev sahipliği yaptı.

- Reklam -

Hikâye, bu uzun soluklu yolculuğun başladığı yerde, Pallet kasabasında sona erdi ve dizinin ilk bölümlerine referanslar verdi.

Ash Ketchum ve Pikachu, Pokémon Dünyasına Veda Etti

YouTube video

(Videoyu YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Ash ve Pikachu’nun maceralarının sona ereceğinin ilk ipuçları, geçen kasım ayında Ash’in Dünya Şampiyonu unvanını kazanılmasıyla verilmişti.

Dragonite, Gengar, Lucario, Sirfetch’d, Dracovish ve Pikachu’dan oluşan ekibiyle büyük amacını gerçekleştiren Ash’in akıbeti de kısa süre içerisinde belli olmuştu.

Ash Ketchum Pikachu Veda

Yapımcılar, 11 bölümden oluşan Pokémon Ultimate Journeys: The Series başlıklı 26. sezon ile Ash’in hikâyesini noktalayacaklarını duyurdu. Ultimate Journeys, Ash ve yol arkadaşlarına bir çeşit veda niteliği taşıdı ve karakterin eski dostlarını da bir araya getiren bir dizi özel bölüme ev sahipliği yaptı.

- Reklam -

Final bölümünde yaşananların spoiler içeren bir özeti şu şekilde:

Ash Ketchum final bölümünde Profesör Oak’ın laboratuvarına gidiyor, orada bir Charmender’ı kurtarıyor ve Roket Takımı ile mücadele ediyor. Roket Takımı, bir kez daha Pikachu’yu kaçırmak içni şanslarını deniyor ve yine başarısız oluyor. Pikachu’yu kurtaran ise Ash’in Pidgeot’u oluyor. Ezeli rakibi Gary’yi de es geçmeyen Ash, Gary tarafından takdir ediliyor. İkili sonrasında bir gökkuşağı görüyor. Bu, ilk bölümdeki efsanevi Pokémon Hu-Oh’u akıllara getiriyor. Ardından Ash, bir yol ayrımında yeni maceralara atılmak üzere koşmaya başlıyor.

Ash Ketchum Pikachu Finali

Pokémon Yeni Karakterler ile Yola Devam Edecek

Anime dizisi 26 yıllık ana maceranın ardından yola  Scarlet ve Violet oyunlarının dünyasında geçecek. Pokémon Horizons adını taşıyacak anime dizisi, Liko ve ortağı Srigatito’nun maceralarını takip edecek.

Bununla birlikte Detective Pikachu 2 filmi ön geliştirme aşamasına devam ederken stop-motion bir Netflix dizisi olan Pokémon Concierge için de hazırlıkla rdevam ediyor.

Siz bu veda bölümünü nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla anime içeriği için bizleri Google Haberler’den takip edebilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for SJack SJack dedi ki:

    Bizim için Pokemon ilk sezonunda bitmiştir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Orhan Karaveli Ölüm Haberi

Gazeteci ve Yazar Orhan Karaveli Yaşamını Yitirdi

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Fragmanı

Popüler Anime Serisi “Jujutsu Kaisen”in Beklenen 2. Sezonundan İlk Fragman