in

Aşk 101 Dizisi Netflix’teki Yerini Aldı

Aşk 101 dizisi Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Netflix Türkiye’nin üçüncü yerli yapımı Love 101’i evinizin konforunda izleyebilirsiniz.

Aşk 101 Netflix İzle

Netflix Türkiye’nin üçüncü yerli yapımı olma özelliğini taşıyan Aşk 101 (Love 101) bugün saat 10.00 itibarıyla Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Yapım, tüm dünyayla aynı anda 180 milyondan fazla izleyicinin beğenisine sunuldu.

Netflix dünya çapındaki özel yapımlarına hız kesmeden devam ediyor. 190’dan fazla ülkede, toplam 182.9 milyon aboneye sahip olan platform; dijital yayın servisleri arasında başı çekiyor. Türkiye dahil İspanya, Norveç, Almanya gibi pek çok ülkede özel içerikler çıkartan mecra; ülkemizde de üçüncü adımını atmış bulunuyor.

AŞK 101 1. SEZON İNCELEMESİ İÇİN TIKLAYIN

Hakan: Muhafız (The Protector) ve Atiye (The Gift) sonrası yeni dizi Aşk 101 de 24 Mart 2020 tarihinden itibaren kanalın kütüphanesindeki yerini aldı.

Aşk 101 Dizisi Konusu, Oyuncuları, Teknik Ekibi

Türkiye’nin tecrübeli yapım şirketlerinden Ay Yapım tarafından geliştirilen dizinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız (Bizim İçin Şampiyon) ve Deniz Yorulmazer (Arka Sıradakiler ve Ufak Tefek Cinayetler) ikilisi üstleniyor. Serinin senaristi olarak ise karşımıza Meriç Acemi (Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayetler) çıkıyor.

Aşk 101 - Love 101 Netflix

Dizi 90’lı yılların sonunda başlıyor ve günümüze dek uzanıyor. Bir grup lise öğrencisinin kimliklerini koruma çabasının işlendiği yapımda; başka bir okula tayini çıkan öğretmenlerinin okulda kalmasını sağlamak için birtakım planlar geliştiriliyor. Dizinin çıkış cümlesi ise: “Herkese ve her şeye rağmen kendin olmaya çalıştığın zamanlardan bir hikâye.”

Aşk 101 oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer alıyor: Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı.

Aşk 101 Dizisi Eşcinsel Karakter İddiaları ile Gündem Olmuştu

Netflix’in Türkiye yapımları geniş bir kesim tarafından merakla takip ediliyor. Dolayısıyla dizinin çıkış tarihi yaklaştıkça yapımlar gündemi oldukça meşgul ediyor. Ancak Love 101, bu defa farklı bir şekilde sosyal medyada gündeme oturdu.

Dizi adına açılmış sahte bir hesabın paylaştığı görsel sonrası Twitter’da bazı kesimler diziye ve platforma tepki gösterdi. Bu paylaşıma göre yapım Osman isimli eşcinsel bir karakteri içeriyordu. Neticede Netflix iddiaları yalanladı ve hesabın sahte olduğunu açıkladı. RTÜK ise süreci takip ettiklerini belirtti.

Kanal ayrıca bugün yeni bir tanıtım fragmanı da yayınladı:

Peki siz Netflix’in yeni dizisini nasıl buldunuz? Yorum ve eleştirilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* La Casa de Papel 5. Sezon Sonrası Yan Dizilerine Kavuşabilir

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Sherlock Holmes ve Mary Russell - Bozkır - Laurie R. King Ön Okuma

Sherlock Holmes ve Mary Russell Maceraları “Bozkır” ile Devam Ediyor

Joker 2

Joker Kamera Arkası Görüntüleri Yayında: Tam 22 Dakika!