in

Avustralya Polisi Şikâyetçi: “Game of Thrones’taki Ölümler İçin Bizi Aramayın”

Game of Thrones dizisinin final sezonundaki büyük savaş Avustralya’da bir polis departmanını açıklama yapmak zorunda bıraktı(!)

George R.R. Martin’in epik fantezi türündeki serisinden Game of Thrones dizisinde büyük savaş kapıyı çaldı. Dünya çapında milyonlar tarafından takip edilen dizi, çeşitli şakalara da konuk oluyor. Bu defa dizi Avustralya’nın Queensland eyaletindeki bir polis departmanından geldi.

Daha önce sizlerle Norveç polisi tarafından yakalanan Night King’in haberini buluşturmuştuk. Bu defa ise haberler başka bir kıtadan geldi.

Winterfell Savaşı’nı içeren Game of Thrones bölümüyle birlikte Queensland eyaletindeki bir polis departmanı, şakayla karışık şu Tweet’i paylaştı:


“Winterfell’deki ölümleri ihbar etmek için lütfen 000’ı (polis ihbar hattı) aramayın. Orası bizim yetki alanımızda değil ve ejderhalarımız yok.”
Takipçiler tarafından pek çok defa paylaşılan bu gönderi oldukça sevilmiş görünüyor. Kimi kullanıcılar, polis departmanlarını ejderhaları yoksa nasıl polis olabildikleri yönünden sorguladı. Kimisi ise Cersei Lannister’ın sözlerine atıfta bulunarak polise, en azından filleri olup olmadığını sordu. (Ne yazık ki o da yokmuş.)

Zaten Ak Gezenlere karşı pek şansları olduğunu düşünmüyoruz. Siz ne dersiniz? Kültürel dünyamızı böylesine etkileyen olaylara kayıtsız kalınmaması ve bunu birer şaka malzemesi hâline getirmeleri şahane değil mi? Sizce ülkemizde de benzer paylaşımlar görür müyüz?

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!
Kaynak: ET Canada


* Duvar’ı Yıkan Night King, Norveç Polisi Tarafından Yakalandı

* G.R.R. Martin, Game of Thrones Dizisinin Bitmesini İstemiyor

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Keşke bizim polisimizin de böyle dertleri olsa(!)

  2. Avatar for Kubilay_Gunay Kubilay_Gunay dedi ki:

    Ne diyorsun, sırf ejderhaya binmek için polis olanlar var bizde :blush:

  3. Avatar for Vector Vector dedi ki:

    Birileri dertsiz tasasız olduklarını ancak bu kadar iyi anlatabilirdi. Bazıları ölecek ki diğerleri gülecek.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Teknolojinin Karabasanları “İçimdeki Robot” ile Huzurunuzu Kaçırmaya Geliyor!

Uzak Doğu’dan Gelen Bir Derleme: Japon Öykü Seçkisi