in

Barbarians 2. Sezon Onayı Aldı: Netflix Almanya Dizisi Yola Devam Ediyor

Barbarians 2. sezon onayı aldı. Netflix’in beğeni toplayan Alman yapımı epik dizisi, ilk sezonunu henüz geçen ay yayınlamıştı.

Barbarians 2. sezon

Alman yapımı Netflix dizisi Barbarians 2. sezon onayı aldı. 1. sezonu 23 Ekim 2020’de izleyicilerle buluşan dizi, henüz ilk ayını doldurmadan yeni sezon onayını kapmayı başardı.

Netflix her ne kadar bir Amerika şirketi olsa da, özellikle yayın yaptığı ülkelere özel hazırladığı işler de bazen dünya çapında ses getirebiliyor. Platform, kendi içerisinde hızlıca bu yapımları seslendirme veya altyazı ile diğer ülkelere de sunabiliyor. Bu nedenle Dark, La Casa De Papel, Narcos gibi diziler de dünya çapında iyi bir izleyici kitlesine erişebiliyor. Bu yöntemle Netflix Türkiye özelinde hazırlanan Hakan: Muhafız ve Atiye gibi diziler de yurt dışında hatırı sayılır bir izleyici kitlesine erişti.

İşte Dark sonrası bir başka Alman yapımı olan Barbarians dizisi de geçen ay Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Hatta ülkemizin de içlerinde bulunduğu toplam 46 ülkede, platformun en çok izlenen yapımları arasında yer aldı.

Barbarians 2. sezon netflix

6 bölümden oluşan ilk yapım, çocukluklarında bir şekilde yolları kesişen ve büyüdükleri zaman tekrar buluşan Arminius, Sonelda ve Folkwin adlı üç karakterin hikâyesine odaklanıyordu. Barbarian’ın başında bulunan isimler ise Arne Nolting, Jan Martin Scharf ve Andreas Heckmann. Yapımda Laurence Rupp, Jeanne Goursaud, David Schütter, Gaetano Aronica, Bence Ferenczi, Tibor Milos Krisko, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller ve Tibor Milos Krisko gibi isimler yer alıyor.

M.S. 9. yüzyıldan sonra geçen yapım, Roma İmparatorluğu ile Cermen kabileleri arasında yaşanan savaşı konu ediniyor. Dizi, Roma İmparatorluğu’nun ordusunu topraklarından kovmak için birlikte hareket etmeye karar veren düşman Cermen kabilelerinin hikâyesini anlatıyor. Bu olay tarihte Varus Savaşı olarak da biliniyor.

Barbarians 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu mu?

Barbarians

6 bölümden oluşan ve mini dizi olarak düşünülen yapım, küçük de olsa 2. sezon için kapıyı açık bırakmıştı. Sonuçta izlenme rakamları ve popülerliği ile Netflix’ten kısa sürede 2. sezon için onay almayı başardı. Duyuru, Netflix’in Almanya Twitter hesabından yapıldı:

Dizi için her ne kadar 2. sezon onayı gelse de şimdilik yeni bölümlerin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Siz Barbarians’ın 1. sezonunu izlemiş miydiniz? Yorum ve eleştirilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: re:jerusalem

Oyla!

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karanlık Madde Gözlem

Karanlık Madde Gözlemi İçin Yeni Bir Yol Bulundu

Emily in Paris 2. sezon

Emily in Paris 2. Sezon Onayı Aldı: Darren Star’ın Netflix Dizisi Devam Edecek