in

Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat Karakterine Yeni Dizi Yolda

Başkomser Nevzat dizisi yolda. Ahmet Ümit’in ünlü polisiye roman serisinin başkarakteri, televizyon dünyasında yeni bir maceraya hazırlanıyor.

başkomser nevzat dizisi yeni
- Reklam -
- Reklam -

Başkomser Nevzat dizisi için çalışmalar başladı. O3 Medya, Ahmet Ümit’in ünlü karakterini ekrana taşıyacağını duyurdu. Yapımın hangi platformda ya da kanalda yayınlanacağı ise şu an için paylaşılmadı.

Daha önce Netflix tarafından ekrana taşınacağı öne sürülen Başkomser Nevzat için yeni bir gelişme yaşandı. O3 Medya, yaptığı açıklamada dizi hazırlıklarına başladıklarını duyurdu:

“Aşk, yaşamı; cinayet, ölümü sıradanlıktan kurtarır.”
Ahmet Ümit’in dünyaca ünlü roman kahramanı Başkomser Nevzat’ın soluk kesen serüvenlerini O3 Medya olarak sizlerle buluşturmaya hazırlanıyoruz.

- Reklam -

Hoş geldin Başkomser Nevzat!
Hoş geldin Ahmet Ümit!

Ahmet Ümit de haberi onaylayarak şu ifadelere yer verdi:

“Meraklılarına müjde, Başkomser Nevzat nihayet dizi oluyor.
Başkomser’in Nevzat’ın serüvenleri, O3 Medya ailesi tarafından televizyona uyarlanıyor.”

Başkomser Nevzat Karakteri Daha Önce de Ekrana Taşınmıştı

Polisiye yazarı Ahmet Ümit’in Agatha’nın Anahtarı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kavim, İstanbul Hatırası, Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, Kırlangıç Çığlığı ve Aşkımız Eski Bir Roman kitaplarında ve Çiçekçinin Ölümü ile Tapınak Fahişeleri çizgi romanlarında okurların karşısına çıkan Başkomser Nevzar karakteri, daha önce çeşitli adaptasyonlara konu olmuştu.

2001 yılında Karanlıkta Koşanlar dizisinde Uğur Yücel tarafından canlandırılan Başkomser Nevzat, serinin hayranlarından övgü toplamıştı. Bir sezon süren ve toplamda 10 bölümden oluşan TRT 1 dizisinin oyuncu kadrosunda Uğur Yücel’e Haluk Bilginer, Köksal Engür, Altan Karındaş ve Perkan Özturan gibi isimler eşlik etmişti.

İstanbul Hatırası Dizi - Ahmet Ümit

2007’de ise bir başka Komiser Nevzat uyarlamasına imza atılmış, yapımda ünlü dedektifi Altan Erkekli canlandırmıştı. ATV kanalında yayınlanan dizinin kadrosunda Ahu Yağtu, Şebnem Köstem, Murat Aydın, Pamir Pekin ve Kerem Turak gibi oyuncular yer almıştı.

- Reklam -

Uyarlama hakları O3 Medya tarafından alınan yeni Başkomser Nevzat uyarlamasının hangi kitapları konu alacağı henüz bilinmiyor. Ancak paylaşılan duyuru videosunda, Ümit’in İstanbul Hatırası kitabını okuduğu görülüyor.

Yapımın başrolü için de şimdilik bir açıklama yapılmış değil.

O3 Medya Tatlı Küçük Yalancılar, Vatanım Sensin, Ferhat ile Şirin, Kaçış, İstanbullu Gelin, Sefirin Kızı, Hakan: Muhafız, Son Yaz, Kulüp ve Kâğıt Ev gibi yapımlarla tanınıyor.

Siz yeni bir Başkomser Nevzat dizisi için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Twitter

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for fatihcetin fatihcetin dedi ki:

    Çok sevindim bu habere. Güzel bir uyarlama gelir umarım. Ayrıca Nevzat karakterini Nuri Gökaşan oynamalı kesinlikle.

  2. Avatar for Leprikas23 Leprikas23 dedi ki:

    Çok güzel bir haber. Ahmet Ümit’im ikonik karakteri olan Başkomser Nevzat’ın digital platformda olmasına ayrıca sevindim.

    Karanlıkta koşanları seyretme şansım olmuştu. Kadro mükemelldi ve dizi de inanılmaz güzeldi. Umarım bu da aynı şekilde bir baş yapıt olur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Love, Death and Robots 4 sezon onayı

Love, Death and Robots Dizisi 4. Sezon Onayını Aldı

küçük dikenli dinozor Jakapil kaniukura

Güney Amerika’da 100 Milyon Yıl Önce Yaşamış, Küçük ve Dikenli Yeni Bir Dinozor Türü Keşfedildi