in

Battlestar Galactica Dizisi Yeni Yapımcısını Buldu

Battlestar Galactica dizisinin yeniden çevriminde yapımcı Michael Lesslie oldu. Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail de projede görev alacak.

battlestar galactica yapımcı
- Reklam -
- Reklam -

Battlestar Galactica dizisinin yeniden çekileceği haberleri ortaya atıldığında hayranlar umutlanmış ve bir beklenti içine girmişti. Fakat yapımla ilgili ayrıntıların bir kısmı belli değildi. Bu bir sürelik sessizlik bozuldu ve projenin yapımcısının belli nihayet belli oldu.

Aslında, projenin yapımcısı olarak Mr. Robot dizisinden tanıdığımız Sam Esmail’in adı geçiyordu. Sam Esmail projede yer alacak fakat kendisini ön saflarda görmeyeceğimizi söylemek gerek. Yeni Battlestar Galactica’nın yapımcısının Michael Lesslie olacağı açıklandı.

Michael Lesslie’yi The Little Drummer Girl isimli gösteri programından ve ünlü oyun serisi Assassin’s Creed’in sinema filminin senaristi olarak tanıyoruz. Lesslie’nin Deadline’a verdiği röportajından proje hakkında ne kadar heyecanlı olduğunu anlıyoruz.

- Reklam -

battlestar galactica dizi
“Bu ilham verici ve ikonik serinin ekibinde yer alacağım için heyecandan çok daha öte bir duygu besliyorum. Tam anlamıyla bir hayran olarak Battlestar Galactica’nın dünyasının sonsuz potansiyeller taşıdığını ve bu bilimkurgu serisinin her yeniden yapımının çıtayı daha da yukarı taşıdığını biliyorum. Esmail Corp, UCP ve Peacock ekipleri harika. Glen A. Larson ve Ronald D. Moore’un bu kült serisini onurlandırarak seriye kendi açımızdan yeni bir soluk getireceğimizi biliyorum. Bu, hayranlarla paylaşmak için sabırsızlandığım bir hayalin gerçekleşmesi gibi.”

Yeni “Battlestar Galactica” Dizisi Aslına Sadık Olacak

Lesslie’nin proje hakkında söyledikleri, Sam Esmail’in geçen yıl yeni serinin ruhu hakkında yaptığı, “Battlestar Galactica ruhunu, aslına sadık kalarak mitolojiyle harmanlayacağız,” açıklamasıyla uyuşuyor. Bu yorumun tam olarak ne anlama geldiğini henüz bilmiyoruz fakat Cclon’ların insanlığı yok edişi, kalan insanların Galactica adındaki bir gemiye sıkıştığını ve Cylon’ların insanlar gibi davrandığını düşünürsek mitolojik unsurlarla çeşitli şekillerde karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.

battlestar galactica Cylon

NBC Universal’ın yeni yayın platformu Peacock’ta izleyiciyle buluşacak olan Battlestar Galactica’nın ne zaman yayında olacağına dair bir bilgi paylaşılmış değil. Ayrıca Peacock da henüz yayına başlamadı. Dijital platformun bu yaz içerisinde yayın hayatına başlayacak.

- Reklam -

Battlestar Galactica’nın baştan çekilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Serinin hayranı olarak yeni proje sizi gerçekten de umutlandırıyor mu? Ayrıca, önceki projelerini de göz önünde bulundurarak Michael Lesslie’nin seriye yeni bir tat katacağını düşünüyor musunuz?

Yeni Savaş Yıldızı Galactica hakkındaki görüşlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.


* The Walking Dead 11. Sezon Belirsizliği Sürüyor

Kaynak: io9

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

    Bu iyi bir haber, sabırsızlıkla bekliyorum (Aman Allahım ne kadar eski bir konuymuş ve ben yeni fark ettim ama temennim yeni)

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Simone de Beauvoir - Les Inséparables - Ayrılamazlar

Simone de Beauvoir İmzalı “Ayrılamazlar” Romanı İlk Kez Gün Yüzüne Çıkıyor

A Quiet Place Part II

A Quiet Place Yazarları ile Sam Raimi Yeni Bilimkurgu Filminde Buluşuyor