in

The CW, Batwoman Dizisinin Yeni Sezonunu İptal Etti

Batwoman 4. Sezon planları iptal edildi. The CW, diğerlerine göre yeni sayılacak Arrowverse evreni dizisinin fişini erken çekme kararı aldı.

Batwoman 4. sezon iptal edildi

Batwoman 4. Sezon için iptal kararı açıklandı. The CW, Legends of Tomorrow 8. sezonuyla birlikte bir Arrowverse dizisinin daha sonlandırdı. Dizinin yapımcısı Caroline Dries, uzun bir bekleyişin ardından yeni sezonun gelmeyeceğini söyledi.

İlk sezonu 2019 yılında başlayan ve o zamanlar başrolde Ruby Rose’un Kate Kane olarak yer aldığı dizi, ilk sezon sonrasında Rose’un ani kararla yapımdan ayrılması ile yeniden şekillendi. Batwoman 2. sezon için başrole Javicia Leslie geçti ve yaratıcı ekip Kate’in mirasını devralması için yeni karakter Ryan Wilder’ı tanıttı.

İlk sezonu 20 bölümden oluşan Batwoman’ın 2. sezonu 18, 3. sezonu ise 13 bölüm sürdü ve Mart 2022 başında sona erdi. The CW, DC içeriklerinin çoğunu reytinglerden bağımsız yenileme eğiliminde olsa da, bu yıl oldukça farklıydı. Kanalın WarnerMedia tarafından satılığa çıkarılması ve Paramount’un da bununla ilgileniyor olması nedeniyle, devam ve iptal kararları normalde açıklanan tarihten çok daha uzun bir süre sonrasında geldi ve Batwoman da dahil olmak üzere birçok dizinin kaderini belirsiz bıraktı.

Bekleyişin sona ermesiyle Batwoman hayranları için pek de sevindirici olmayan haber geldi. DC dizisinin baş sorumlusu ve yaratıcısı Caroline Dries, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, kanalın Batwoman ekibine 4. sezonun olmayacağını bildirdiği ve üç sezonun ardından diziyi iptal ettiği haberini verdi.

Batwoman 4. Sezon İptali, Legends of Tomorrow ile Beraber Geldi

Batwoman 4. sezon iptal edildi

The CW’nin Arrowverse evreni dizilerinden iptal edilen bir başka dizi de DC’s Legends of Tomorrow 8. sezonuydu. Batwoman’ın kısa süre önce sona eren 3. sezonu, sanki bu iptal kararını hissetmiş gibi, sonraki sezonlara pek fazla soru işareti bırakmadan noktalanmıştı. Yani Legends of Tomorrow’a kıyasla yarım kalmış daha az alan vardı. Dizi izleyicilerinin hatırlayacağı üzere sezon finali, Batwoman 4. sezon için yeni bir gizemli kötü karaktere kısa bir bakışla sona erdi.

Haber ne kadar üzücü olsa da, her iki dizide de yer alan söz konusu karakterler The Flash 9. sezon ile son kez gözükme şansına hâlâ sahipler. Şu anda 8. sezon bölümleri devam eden The Flash da, 9. sezon ile maceralarını sonlandıracak.

Batwoman’ın yeni sezonunun iptal edilmesi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Amber Heard Aquaman 2 Kovulsun Kampanyası

Amber Heard’ün, Aquaman 2 Filminden Çıkarılması için Başlatılan Kampanya 2,6 Milyon İmzaya Ulaştı

Jon Watts, Fantastic Four Yönetmenliğinden Ayrıldı

Jon Watts, Fantastik Dörtlü Filminin Yönetmenliğinden Ayrıldığını Duyurdu