in

Beauty and The Beast Öncesi, Disney+ Dizisi Olacak

Beauty and The Beast filminin öncesini konu alacak bir Disney+ dizisi için hazırlıklar başlıyor. Yapım LeFou ve Gaston’a odaklanacak.

Disney Beauty and The Beast (Güzel ve Çirkin) dizi

Disney, son yıllarda beyaz perdeye getirdiği Beauty and The Beast (Güzel ve Çirkin) filminin öncesini konu alacak bir dizi için hazırlıklara başladı. Şirket, yeni dijital yayın servisi Disney+ için geliştireceği dizide meşhur masaldaki LeFou ve Gaston karakterlerine odaklanacak. Josh Gad ve Luke Evans ile aynı rollere dönmeleri için anlaşma imzalandı bile.

Şu anlık tam adı belli olmayan ve bir köken hikâyesini anlatacak dizinin 6 bölümden oluşması planlanıyor. Disney’in bilindik müzikallerinin de yer alacağı dizide besteci Alan Menken ile geri dönüşü üzerine görüşmelerin devam ettiği bildirildi. Gelişme aşamasında olan projenin, filmin olaylarından çok önce gerçekleşeceğini ve “Güzel ve Çirkin” evrenini genişleteceği söyleniyor. Kaynaklar şimdilik Emma Watson ve Dan Stevens gibi isimlerin projede yer alıp almayacağıyla ilgili herhangi bir şey söylemiyorlar. Ancak sonrasında bazı isimlerin konuk oyuncu olarak dizide rol alma olasılığı bulunuyor.

Beauty and The Beast dizi

Once Upon a Time yaratıcıları Eddy Kitsis ve Adam Horowitz tarafından hazırlanacak dizide senaryo grubunda ayrıca oyunculardan Josh Gad de yer alacak. Aynı zamanda Evans, Gad, Kitsis ve Horowitz yönetici yapımcı konumunda olacaklar.

Beauty and The Beast, 1 Milyar Dolardan Fazla Kazanmıştı

Normalde Kitsis ve Horowitz, Josh Gad’le birlikte yine bir Disney+ projesi olan Muppets Live Another Day komedisi için birlikte çalışıyorlardı. Üstelik aylarca çalıştıkları bu projeden bazı anlaşmazlıklar nedeniyle ayrıldılar. Üçlünün Güzel ve Çirkin’in öncesini anlatan bir dizi fikrini bu proje bitimi esnasında konuşmaya başladıkları ve geliştirdikleri tahmin ediliyor.

Disney Beauty and The Beast (Güzel ve Çirkin)

2017 yılında piyasaya sürülen Beauty and The Beast (Güzel ve Çirkin), dünya çapında 1 milyar dolardan daha fazla bir gişe hasılatı elde etti. Bill Condon’ın yönettiği film Stephen Chbosky ve Evan Spiliotopoulos tarafından yazılmıştı. Filmde yer alan oyuncular arasında Dan Stevens, Emma Watson, Luke Evans, Josh Gad, Kevin Kline, Hattie Morahan, Haydn Gwynne, Gerard Horan, Ewan McGregor, Ian McKellen ve Emma Thompson gibi isimler bulunuyordu.

Beauty and The Beast öncesini anlatan dizinin ne zaman Disney+ platformunda yerini alacağı ise henüz bilinmiyor.

Siz bu tarz bir köken hikâyesini izlemek ister misiniz? İlgi çekici geliyor mu? 2017 yapımı filmi nasıl bulmuştunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Last of Us Televizyon Dizisi Oluyor!

Kaynak: hollywoodreporter

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Buzullar Arasında Bir Kış - Jules Verne

Jules Verne Yolculuğu “Buzullar Arasında Bir Kış” ile Devam Ediyor

Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi

Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi – Umutları Tazeleme Vakti!