in ,

Berserk’ün Film Üçlemesi, “Memorial Edition” Adıyla Anime Dizisi Oluyor

Berserk anime dizisi oluyor. Film üçlemesi The Golden Age Arc, “Memorial Edition” adı altında televizyona geliyor.

Berserk anime dizisi The Golden Age Arc –Memorial Edition
- Reklam -
- Reklam -

Berserk film serisi The Golden Age Arc adıyla anime dizisi oluyor. Yapım, düzenlemeler ve yeni eklemelerle Memorial Edition adı altında seyirciyle buluşacak.

Serinin mangakası Kentaro Miura’nın vefatından sonra, arkadaşı Kouji Mori ve Miura’nın asistanları tarafından serinin devam edeceği, manganın yayıncısı Young Animal dergisi tarafından duyurulmuştu. Ardından The Golden Age Arc – Memorial Edition’ın duyurusu bu haberden iki hafta sonra yapıldı ve bir video paylaşıldı.

YouTube video

- Reklam -

The Golden Age Arc’ın üç filmi The Egg of the King, The Battle for Doldrey ve The Advent 2012-2013 yıllarında yayınlanmıştı. Şimdi de 10 yılın ardından anime filmleri televizyona taşınıyor. Filmdeki müziklerin yeniden düzenlenmesinin yanı sıra, Shiro Sagisu ve Susumu Hirasawa tarafından yeni besteler hazırlanacak. Bunlara ek Memorial Edition’da mangadan bazı ünlü sahneler ve Bonfire of Dreams bölümü yer alacak. Serinin sitesinde belirtildiğine göre kesilen sahneler de düzenlenip animeye eklenecek.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Kentaro Miura imzalı Berserk en iyi seinen manga serilerinden biri sayılıyor.  Karanlık ve epik fantazi türünün başını çeken ve Ortaçağ Avrupası’ndan izler taşıyan Berserk, savaşın ve şiddetin içine doğan Guts’ın paralı asker grubu Şahinler Takımı’na katılmasıyla değişen yaşamını anlatıyor.

Berserk Anime Dizisi Memorial Edition, Ekim 2022’de Başlayacak

Berserk anime dizisi The Golden Age Arc –Memorial Edition

Animenin hikâyesi ise genel olarak şöyle tanıtılıyor:

Kılıcından başka hiçbir şeye güvenmiyordu ve ev diyeceği hiçbir yer yoktu.

Yüzyıllık savaşın yakıp yıktığı topraklarda dolaşan paralı asker Guts’ın yeteneği ve vahşiliği Şahin Takımı’nın lideri Griffith’in dikkatini çeker. Amaçlarına ulaşmak için Guts’ın gücünü isteyen lider, onu düelloya davet eder ve kazanır.

- Reklam -

Guts’ın zamanla takımla ve Griffith ile bağları güçlenirken, Griffith hedeflerine giden yolda ilk adımı atar. Zira Şahin Takımı Midland Krallığı’nda tanınmaya başlar. Yine de, tüm bu başarıya rağmen Guts, Griffith’in hayalleri adına savaşmanın nedenlerini sorgulamaya başlar; ki bu hayal ikisini de korkunç bir kadere sürükleyecektir.

Berserk: The Golden Age Arc –Memorial Edition Ekim 2022’de Japonya’da yayına başlayacak.

Anime dizisine başlamak isteyenler buradaki rehber yazımızdan faydalanabilirler.

Berserk serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Önümüzdeki aylarda yayına başlayacak olan ünlü serilerin yanında Berserk’ün yeri sizce nasıl olacak? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Anime Hunch

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Chikyujin Chikyujin dedi ki:

  2016-17 yıllarında yayınlanan seri gibi aşırı kötü bir şey gelmez umarım.

 2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Film serilerini ne mantikla TV serisi yaparlar hic anlayamadim. Gundam The Origin ve Gundam Unicorn’un TV serisi versiyonunda sahne eklemek bir yana, sahne bile kesmislerdi. Kaldi ki Berserk gibi kan revan olmasiyla un yapmis bir yapimdan bahsediyoruz.

 3. Avatar for ulu.taborlin.kvothe ulu.taborlin.kvothe dedi ki:

  Yapmayın işte yapmayın. Olmuyor yani. Her şeyin bir uyarlaması olmasın lütfen ya. Güzelim mangaya ve miura’ya yazık olacak.

 4. Avatar for Euron_Greyjoy Euron_Greyjoy dedi ki:

  Yine rezalet bir şey çıkmamasını umuyorum ama pek ümitli de değilim.

 5. Avatar for silence silence dedi ki:

  Seri o kadar karışık ki, filmlerin 1997 yılında çıkan yirmi beş bölüm ile ilgisi ne? Filmleri izlemek 1997 yılında çıkan ilk sezonu izlemek gibi mi olur? İlk sezondan sonra ikinci sezon nerede başlıyor? Bunlara bakarken kalsın dedim. Bölümlerde öncesi anlatan kısımları atlarken yeni sezon veya film adı altında aynı şeyi tekrar tekrar izleyemem.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

house of the dragon kadın düşmanlığı tema

Kadın Düşmanlığı “House of the Dragon”ın Ana Temalarından Birisi Olacak

Mermer Adam - Jean-Christophe Grangé

Jean-Christophe Grangé, Nazi Döneminde İşlenen Cinayetleri Anlatan “Mermer Adam” Romanı ile Raflarda