in ,

Kanserle Mücadele Eden Oyuncu Billur Kalkavan Aramızdan Ayrıldı

Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Bir süredir akciğer kanseriyle mücadele eden ünlü oyuncu, 59 yaşında aramızdan ayrıldı.

Billur Kalkavan Hayatını Kaybetti

Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Akciğer kanseriyle mücadele eden 59 yaşındaki oyuncunun ölüm haberini Hamdi Alkan duyurdu.

Oyuncu Billur Kalkavan’dan geçen mayıs ayında üzücü bir haber gelmiş; akciğer kanserine yakalandığı ve mücadele etmeye başladığı bilgisi paylaşılmıştı. Kısa süre içerisinde gözle görülür bir kilo kaybı yaşayan oyuncunun sağlık sorunlarını sosyal medyada paylaşan Hamdi Alkan, desteğini şu sözlerle duyurmuştu:

“Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Daima yanındayım.”

Özel bir hastanede tedavi gören ve oyuncu sevgilisi Buğra Bahadırlı’nın sürekli olarak yanında kalarak destek verdiği Kalkavan’ın bu süreçte kilo kaybının yanı sıra saçları da döküldü. Oyuncu ocak ayında ayrıca Koronavirüs hastalığını atlatmıştı. Daha önce verdiği bir söyleşide, Covid-19 ile ilgili şu ifadelere yer vermişti:

“O dönem virüsü normal geçirdim. Daha sonrasında göğsüm sıkışıp, rahat nefes alamadığım için hastaneye gittim. Filmde kanser olduğum ortaya çıktı. Ameliyat olmadım, birkaç yere sıçradığı için genel kemoterapi tedavisi görüyorum. Hiç kafaya takmıyorum.”

Billur Kalkavan Yaşamını Yitirdi

Kanserle Mücadele Eden Billur Kalkavan, Kemoterapi Tedavisi Görüyordu

Basına yansıyan haberlerde tedavi sürecinin iyi gittiği belirtiliyordu. Hatta son açıklamalarda partneri Buğra Bahadırlı tarafından yapılmış ve şunları söylemişti:

“Billur’un inşallah tedavisi iyi gidecek. İki kemoterapisi daha kaldı. Daha sonra doktor tekrar kontrol edecek. Gelişimi çok iyi. Tetkiklerden iyi sonuçlar geldiği için daha radyolojiye girmeden olumlu bir sonuç bekliyorlar doktorlar. Dram senaryosu oluşturmak isterseniz üzüleceğiniz çok şey var. Ama biz sürekli tablonun pozitif taraflarına odaklanıyoruz. Bu sürecin içerisinden zihnen de sağlıklı bir şekilde geçmeye çalışıyoruz.”

Ancak ne yazık ki tüm bunlara rağmen acı haber geldi ve oyuncunun hayatını kaybettiği öğrenildi. Daha önce Kalkavan’ın kansere yakalandığını da duyuran Hamdi Alkan, bu sefer acı haberi sosyal medya hesabı üzerinden “Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur..” sözleriyle duyurdu.

Billur Kalkavan Ölüm Haberi

Oyuncunun ölüm haberini sevenleri sosyal medyada büyük bir üzüntüyle karşıladı. Dobralığı, hayvan severliği ve kişiliğiyle her zaman iyi bir insan olarak hatırlanacağı dile getirildi.

Billur Kalkavan hakkındaki düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Allah rahmet eylesin.

  2. Avatar for ktekil ktekil dedi ki:

    Hastane odasında, saçları tamamen dökülmüş, kanserli bir hasta olarak verdiği o fotoğrafta bile, ne kadar güzel gülümsemiş… Karamsarlığa kapılmayan, ölümden de korkmayan birisi olduğu anlaşılıyor. Bu fotoğraftan etkilenmemek mümkün değil. Metanetli insanlara çok gıpta ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

stephen king Halloween Ends yorum

Stephen King, Olumsuz Eleştiriler Alan “Halloween Ends” Filmine Destek Çıktı

güç yüzükleri sauron

Güç Yüzükleri Yapımcısı: “Sauron 2. Sezonda, Walter White ya da Tony Soprano Gibi Olacak”