in ,

Biohackers: Netflix’ten Dark Sonrası Alman Yapımı Yeni Bilimkurgu Dizisi

Biohackers fragmanı yayınlandı. Netflix Almanya’nın yeni bilimkurgu dizisi Dark’ın tahtını elinden almak için geliyor.

Biohackers 2020 Netflix Dark benzeri dizi

Filmler ve geleneksel diziler bu yaz için kepenk kapatmışken yayıncılık platformları yeni içerik stoklarını birbiri ardına bizlere sunuyor. Netflix yeni bilimkurgu dizisi Biohackers için tanıtım fragmanını yayınladı. Dizi genç bir tıp öğrencisinin öğretmeninin geçmiş mesleki günahlarıyla yüzleşmesini konu alacak.

Netflix Almanya’nın ilk yapımı, toplamda 3 sezon süren Dark olmuştu. Platform, şimdi yeni bir bilimkurgu yapımı ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Biohackers 2017 tarihli bir başka Netflix dizisi olan Girlboss’un yaratıcısı Christian Ditter’ın ellerinden çıkıyor. Girlboss, Nasty Gal şirketinin kurucusu Sophia Amoruso’nun otobiyografisinden uyarlanmış bir komedi dizisiydi. Olumsuz yorumlar neticesinde birinci sezonu sonrasında iptal edildi. Ditter ayrıca 2016 yapımı romantik komedi filmi How to Be Single’ın yönetmenliğini yapmıştı. Biohackers, Ditter’ın ilk bilimkurgu eseri olacak. Geçen haftalarda üçüncü ve final sezonunu yayınlayan Dark’ın yerine talip olduğu düşünülünce de çıta oldukça yüksekte gibi gözüküyor.

Biohackers 2020 Netflix Dark benzeri dizi

Ditter geçen sonbaharda çekimler sonlandırıldığında diziyle ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

“Sıradan insanların olağan üstü durumlarla baş başa kaldığı hikâyeler her zaman ilgimi çekmiştir. Netflix’le birlikte çalışmak bize izleyeni esir eden bir hikâyeyi derinlikli ve inanılır karakterlerle anlatma imkanı tanıdı.”

Başrollerden ve fragmandan anlaşıldığı kadarıyla dizinin kötüsünü oynayan Jessica Schwarz uluslararası piyasada en çok 2006 yapımı Perfume: The Story of a Murderer filminden tanınıyor. Kendisi Biohackers’ta Profesör Tana Lorenz rolünü canlandıracak. Diğer başkarakter Mia, yeraltı biohacker’lik ve yasa dışı genetik mühendislik dünyasına çekilen genç tıp öğrencisi de İsviçreli aktör Luna Wedler tarafından canlandırılıyor.

Dark Benzeri Bilimkurgu Yapımı Biohackers Dizisinin Konusu ve Fragmanı

“Mariuhana çiplerinden genetik geliştirmelere uzanan Biohacking dünyasına hoş geldiniz. Mia tıp öğrenimine başladığında diğer öğrencilerden hiçbir farkı yoktu. Dahi profesir Lorenz’in güvenini kazandıktan sonra ise hocasının insanlığın kaderini değiştirme potansiyeli olan bir sır sakladığını fark etti.”

Biohackers fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fragman Profesör Lorenz’in yeni dersine başlamasıyla açılıyor:

“Gelecekten bahsedelim, sentetik biyoloji bizi yaratılanlardan yaratanlara dönüştürdü. Bu sadece ilaçların değil, insanlığın geleceği. Geleceğin dünyasını yaratmak bizim sorumluluğumuz. Siz yarının yaratıcılarısınız.”

Sonrasında da başkarakterimiz Mia’yı yeni ev arkadaşlarıyla tanışırken görüyoruz. Kendisini gece hayatından biyolojinin en uç noktalarına kadar her yere taşıyacak ev arkadaşlarıyla. Mia, çok geçmeden, yeni arkadaşlarının da yardımıyla Lorenz’in kötü sonuçlanan deneylerinden haberdar oluyor. Onu durdurmak da kendisinin görevi.

Biohackers 2020 Netflix Dark benzeri dizi

Biohackers dizisi 20 Ağustos 2020 tarihinde Netflix kütüphanesinde yayınlanacak. Dizinin 1. sezonu toplamda 6 bölümden oluşacak.

Biohackers dizisi için heyecanlı mısınız? Yapıma dair beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Dark 3. Sezon İncelemesi: Schrödinger’in Sisifos’u

Kaynak: Arstechnica

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Dark hiç mi hiç ilgimi çekmemişti. Bu dizi de öyle görünüyor. :frowning: Acaba bilinçaltımda Almanlar bu işi beceremiyor diye bir ön yargı mı var? Bilemiyorum. Karakterler itici, konu çok gizemli ve her şey çok yapmacık geliyor.

 2. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Ciddi ciddi dark’ı izlemedin mi :open_mouth:

 3. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  İzlemedim inanın ki. :smiley: :smiley: İzleyesim de yok.

 4. Avatar for Edward Edward dedi ki:

  Almanya’ya Dark, Biohackers
  Brezilya’ya %3
  Türkiye’ye Hakan Muhafız, Aşk 101

  Sırf Türkiye’ye vasat işler yapmayı tercih ettikleri için Netflix aboneliğimi sonlandırdım.

 5. Avatar for SALAZAR SALAZAR dedi ki:

  Maalesef ben belki ileriki bölümlerde dizi açılır diyerek 8 bölüm izlemiştim.Halbuki kolay kolay dizi yarım bırakan biri değilimdir.Ama sarmadı Dark beni.İleri görüşlülüğünüzden dolayı sizi tebrik ederim.:grin:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Çernobil Nükleer Santrali Mantar

Çernobil’de Yetişen Mantarlar Astronotları Kozmik Işınlardan Koruyabilir

Evelyn Hardcastle'ın Yedi Ölümü - Stuart Turton

Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü: Stuart Turton’dan Fantastik Polisiye