in

Netflix’in Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Dizisinde Kadro Şekilleniyor: Melisa Sözen Başrolde

Netflix Türkiye’nin yeni orijinal dizisi “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne”de kadro şekilleniyor. Perihan Mağden uyarlaması yapımda Melisa Sözen başrol olarak karşımıza çıkacak.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Netflix Melisa Sözen
- Reklam -
- Reklam -

Bir anne ve kız hikâyesini anlatacak yeni Netflix Türkiye orijinal dizisi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne için kadro şekilleniyor. Melisa Sözen, yeni dizide başrol olarak yer alacak. Dizinin yönetmenliğini ise Kaygı ve Cadı Üçlemesi ile tanınan Ceylan Özgün Özçelik üstlenecek.

Netflix, Türkiye’de yerli pazara yatırım yapmaya devam ediyor. Sıcak Kafa, Cem Yılmaz’lı Erşan Kuneri dizisi, Uysallar ve adı henüz tam olarak bilinmeyen yapımlar dijital yayın devinin yeni projeleri arasında yer alıyor. Son olarak çıkan Burcu Biricik’li Fatma da yine servisin ses getiren yapımlarından biri olmayı başardı. İşte şimdi, bu yapımlara bir yenisi daha ekleniyor.

1441 Productions Netflix için ünlü yazar Perihan Mağden’in 2012’de çıkan “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” romanını diziye uyarlıyor. Yönetmenliğini Ceylan Özgün Özçelik’in üstleneceği yapımın senaryosunu ise Ertan Kurtulan yazıyor. Kurtulan, Poyraz Karayel ve İçeride gibi dizilerin senaristi olarak tanınıyor. Şimdi de tv100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre dizinin başrol oyuncusu da belli oldu.

- Reklam -

Melisa Sözen’li “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” Dizisi, Perihan Mağden’in Kitabından Uyarlanacak

Okul, Beş Kardeş, Alef, Av Mevsimi ve Kış Uykusu gibi birçok yapımda yer alan ünlü oyuncu Melisa Sözen, Netflix Türkiye’nin hazırlıkları devam eden dizisi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne’de başrol oynayacak.

Bir anne kızın travmatik hikâyesini anlatacak dizinin şu an için senaryosu ve ne zaman yayınlanacağı konusunda başka bilgi bilinmiyor. Ayrıca Sözen dışında diğer oyuncular hakkında da herhangi bir bilgi paylaşılmış değil.

Yine de Everest Yayınları’ndan çıkan kitabın arka kapak tanıtım yazısı ile dizinin nasıl şekilleneceği konusunda bir bilgi edinebiliriz. Uyarlamanın aslına ne kadar sadık kalacağı sorusu ise şimdilik yanıt bulmuş değil.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? – Perihan Mağden | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? - Perihan Mağden

“Bizi üzenler cezasını bulurlar Bamjrim. Bulmaları gerekir. Annen bunun için var. Burada kaldı. Seni üzenlere günlerini göstermek için. Kabalığın ve kötülüğün
cezasını vermek için.”

Biliyorum Annecim.

- Reklam -

Onlara cezalarını vermek zorunda kaldığını biliyorum.

Perihan Mağden’in çağdaş bir kült roman haline gelen İki Genç Kızın Romanı’ndan beş sene sonra yazdığı ve şimdiye kadar on iki ülkede yayımlanan romanı Biz kimden kaçıyorduk Anne? yakıcı bir ilişkinin içinde, acı bir sona adım adım ilerleyen bir anne-kızın hikâyesi. Şehirden şehire, otelden otele kaçmak zorunda kalan dünya güzeli bir kız çocuğu ve kendisine hiç benzemeyen eksantrik annesinin bu kaçışları sırasında geçmişlerini saran sırlar, sayfa sayfa çözülen bir sarmalla okur tarafından keşfediliyor. Mağden’in ana temalarından olan anne-kız ilişkisinin çıkmazları, bu romanda yoğun bir sevgi-nefret gelgitinde sürüklenen bir hayat ve çocuğunu tek başına büyüten annenin dramıyla yeni bir boyuta taşmıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda oturan Ceylan Özgün Özçelik, korku ve dram türlerini bir araya getiren 13+ filmi ile başladığı macerasına, Ankebût, Cadı Üçlemesi, Kaygı gibi işlerle devam etti. Özçelik’in Kaygı filmi Amerika’da LUNA Gamechanger Ödülü’ne değer bulundu.

Siz yeni Netflix Türkiye dizisi “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne”den neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Gazete Duvar

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

charles dickens yasak aşk madalyon sergi londra

Charles Dickens’ın Yasak Aşkı ile Anılan Madalyonlar Sergilenecek

Lisey’s Story Fragmanı: Yeni Stephen King Dizi Uyarlaması

Stephen King Uyarlaması Lisey’s Story’den Fragman: Julianne Moore, Apple Tv+ Dizisinde