Yeni Blade ile Tanışın: Oscar Ödüllü Mahershala Ali

Marvel Stüdyoları, San Diego Comic Con'da sürpriz bir Blade filmi duyurdu! Yapımın başrolünde ise Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali olacak.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan ve ilk defa 1998 yılında sinemada karşımıza çıkan Blade efsanesi için yeni bir film geliyor! San Diego Comic Condaki Marvel etkinliğinin duyurusuna göre, filmde Blade rolünü ödüllü aktör Mahershala Ali canlandıracak.

Yeni gelecek Blade filmiyle kahramanımız Marvel Sinematik Evreni (MCU)’nin resmi bir parçası olacak. Bu da kendisinin ve onun kanlı evreninin diğer Marvel karakterleriyle bol bol kesişebileceği anlamına geliyor.

Hakkında başrolü ve yeni logosu dışında pek bir şey bilmediğimiz Blade filmi, bizleri şimdiden heyecanlandırdı.

Stephen Norrington’ın yönettiği ve David S. Goyer’ın yazdığı ilk Blade filminde karakteri Wesley Snipes canlandırıyordu.

Mahershala Ali 2016 yılında Juan rolüyle Moonlight filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Küre’ye aday olmuştu. Aynı yıl SAG Ödülü’nün ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü’nün ise sahibi oldu. 89. Akademi Ödülleri’nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Kendisini ayrıca Luke Cage dizisinde Cornell ‘Cottonmouth’ Stokes rolüyle, Alita: Battle Angel filminde Vector rolüyle ve Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyonunda Aaron Amca’yı seslendirmesiyle de tanıyoruz.

Twitter’da bir hayran Ali’nin nasıl bir karakter olabileceğine dair bir hayran çalışması yapmış:

Detaylarını merakla beklediğimiz Mahershala Ali’li yeni Blade filmi için şimdiden gün saymaya başladık bile.

Siz ne dersiniz? Beklenmedik bir film haberi ve rol kararına sizin yorumunuz ne oldu? Kayıp Rıhtım Forum‘da fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: io9

GÖZ ATIN  Avengers: Endgame Finalinde Robert Downey Jr.'ın Şaşırtan Alternatif Repliği
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Yeni Blade ile Tanışın: Oscar Ödüllü Mahershala Ali için 18 yorum

  1. Şimdi ben de heyecanlandım. Ali’yi ilk 4400 adlı dizide izlemiştim. Daha sonra her oynadığı rolde çıtayı yukarı taşıdı. Kendisi rolün hakkını rahat verir elbet ama inşallah filmin diğer unsurları da onun kadar iyi olur.


  2. Husey dedi ki:

    Çok iyi bir seçim bence,zaten önceki oyuncuya tip olarak çok yakın ve oyunculuğuda çok iyi.Umarım bol serili bir yapım olur.


  3. Marvel’ın bu güne kadar seçtiği en yetenekli oyucu olabilir. Ayrıca anlaşılan marvel artık oscar kazanmak istiyor :smirk:


  4. zehir dedi ki:

    Habere göre MCU’nun değil de 4. fazın bir parçası olmayacağı açıklanmış. Hatta haberin devamında Feige’in 5. faz ile ilgili bir şey söylemediği, ancak Marvel’ın geçmişteki duyurularına ve zamanlamalarına bakıldığında Blade filminin 5. fazın bir parçası olmasının olası olduğu söyleniyor.


  5. Kahretsin yine mi bi karakteri zenci yapmışlar. Kadın ve eşcinsel de yapsalarmış bari.


Yeni Blade ile Tanışın: Oscar Ödüllü Mahershala Ali

Marvel Stüdyoları, San Diego Comic Con’da sürpriz bir Blade filmi duyurdu! Yapımın başrolünde ise Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali olacak.

Başa dönün