in , ,

Blade Runner: Black Lotus Anime Dizisinden İlk Fragman

Blade Runner: Black Lotus’un ilk fragmanı yayınlandı. Kült bilimkurgu macerasının anime versiyonu, yeni replicant Elle’yi tanıtıyor.

Blade Runner: Black Lotus Fragmanı

Blade Runner: Black Lotus fragmanı yayınlandı. Adult Swim ve Cruncyroll projesi nihayet kanlı canlı olarak ilk görüntüleriyle karşımıza çıktı.

Ridley Scott yönetmenliğinde 1982 yılında çıkan ve Harrison Ford‘un Rick Deckard’ı oynadığı ilk yapım, ilk başta iyi karşılanmasa da sonrasında tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden biri olarak ün kazandı. Ardından yıllar sonra, 2017’de Denis Villeneuve imzalı Blade Runner 2049 adlı bir devam macerası geldi. Harrison Ford bu macerada da yer alıyordu, filmin diğer başrol oyuncusu olan Ryan Gosling ise K. adlı karakteri canlandırıyordu.

Sinema eleştirmenleri tarafından oldukça iyi karşılanmasına rağmen Blade Runner 2049 gişede ne yazık ki hayal kırıklığı yarattı. Bu nedenle olası bir canlı aksiyon devam filmi için yollar kapanmış oldu. Ancak elbette bu, Bıçak Sırtı dünyasının farklı şekillerde hayranları ile buluşmasını engelleyemedi. 2018 yılının sonlarında doğru bir anime dizisinin, Adult Swim ve Crunchyroll iş birliği ile geleceği açıklandı.

Yeni anime dizisi, Blade Runner 2049‘ın ön bölümünü oluşturan kısa animasyon Black Out 2022‘yu yöneten Shinichirō Watanabe önderliğinde geliyor. Black Lotus’un hikâyesi, 2032 yılındaki Black Out’tan sonra geçiyor.

Geçen yıl bu zamanlarda yayınlanan ilk görsellerden sonra nihayet Comic-Con@Home etkinliğinin bir parçası olarak Adult Swim, anime macerasının ilk resmi fragmanını yayınladı.

Blade Runner: Black Lotus Fragmanı | İZLE

YouTube video

Fragman, hayranların uzun süredir beklediği Black Lotus’un animasyon stiline ilk bakışı sunuyor ve maceranın Jessica Henwick (Iron Fist, Game of Thrones) tarafından seslendirilen baş kadın replicant kahramanı tanıtıyor. Elle’nin gizemli geçmişini ve Blade Runner dünyası için önemini ortaya koyuyor. Ayrıca ilk fragman, oldukça gizli bir proje hakkında daha fazla bilgi vermeye devam ediyor. Toplamda 13 bölümden oluşacak Black Lotus‘un ilk sezonunun tamamını Shinji Aramaki ve Kenji Kamiyama birlikte yönetecekler.

Yeni anime serisi Black Lotus bu sonbaharda Adult Swim ve Crunchyroll’da çıkış yapacak.

Black Lotus için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Sizce canlı aksiyon maceraların aksine anime yapımı daha başarılı bir izleyici kitlesi elde edecek mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Anime deyince böyle bir tarz canlanmıyor benim gözümde. Karşıma gelince de pek beğenesim gelmiyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Titanic faciası kalıntıları

Titanic’in Kalıntıları Turizme Açılıyor: Denizaltı ile Gerçekleştirilecek Seferlerde Biletler 100 Bin Dolar

The Sandman Act 2 sesli kitap

The Sandman Sesli Kitabı Kaldığı Yerden Devam Ediyor