in ,

Blue Exorcist’in Yeni Anime Dizisi Geliyor: İlk Tanıtım Paylaşıldı

Blue Exorcist yeni anime dizisi ile geliyor. Kazue Kato’nun popüler anime serisinden uyarlanan Ao no Exorcist, yeni bölümlerine kavuşmaya hazırlanıyor.

Blue Exorcist Yeni Anime Dizisi ile Geliyor

Blue Exorcist yeni bir anime dizisi ile geri dönmeye hazırlanıyor. İkiz kardeşler Rin ve Yukio Okumura’nın maceralarını konu edinen ve Kazue Kato’nun son derece popüler olan manga serisi yeni bir uyarlamaya kavuşuyor.

Jump Festa 2023 etkinliği, heyecan verici birçok haberle anime severleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Jujutsu Kaisen’in 2. sezonunun ilk fragmanının ve çıkış tarihinin belli olduğu etkinlikte, ayrıca Black Clover filminden de yeni bir fragman paylaşılmıştı. Şimdi de, birçok kişinin sevdiği anime maceralarından biri olan Blue Exorcist (Ao no Exorcist) hakkında bir haber geldi ve yeni animesi kısa bir tanıtım fragmanıyla birlikte duyuruldu.

Blue Exorcist Yeni Anime Dizisi ile Geliyor

Yayınlanan kısa tanıtım videosunda Kazue Kato’nun mangasından ikonik paneller ve ikiz kardeşler Rin ve Yukio Okumura öne çıkıyor. Ancak yeni anime dizisinin tamamen bir yeniden başlatma mı yoksa A-1 Pictures’ın önceki anime uyarlamasının devamı mı olacağı açıklanmadı.

Yayınlanan tanıtım videosuna hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Blue Exorcist Yeni Anime Duyurusu | İZLE

YouTube video

(Duyuru videosuna YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Blue Exorcist, kendisinin ve erkek kardeşinin aslında Şeytan’ın oğulları olduğunu keşfeden görünüşte normal bir lise öğrencisi olan Rin’in maceralarını konu ediniyor. İblisler koruyucusunu ve baba figürünü vahşice öldürdükten sonra Rin, mavi alev güçlerini kontrol etmeyi öğrenmek ve bir gün babasını yenmek için Gerçek Haç Akademisi’ne kaydolur. Kato devam eden mangasını 2009’da Shueisha’nın Jump Square’inde yayınlamaya başladı ve bu yıl itibarıyla seri dünya çapında 25 milyondan fazla kopya sattı.

A-1 Pictures’ın Blue Exorcist’in anime uyarlaması ilk olarak 2011’de 25 bölümden oluşan tek bir sezon ile başladı ve sonrasında birkaç OVA bölümü yayınlandı. Tensai Okamura’nın (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG) yönettiği ve Ryōta Yamaguchi’nin (Sailor Moon Sailor Stars) senaryosunu kaleme aldığı anime dizisinde Rin karakterini Nobuhiko Okamoto (Is It Wrong to Pick Up Girls in a Dungeon?), Yukio karakterini Jun Fukuyama (Code Geass: Lelouch of the Rebellion), Ryūji Suguro karakterini Kazuya Nakai (That Time I Got Reincarnated as a Slime) ve Shiemi Moriyama karakterini Kana Hanazawa (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba) seslendirdi.

Blue Exorcist animesi yeni sezon

İlk sezonun yayınlanmasından yaklaşık altı yıl sonra, şaşırtıcı bir şekilde Blue Exorcist: Kyoto Saga adlı ikinci bir sezon sahneye çıktı ve Kato’nun manga serisinden aynı isimli hikâye örgüsünün olaylarını tasvir etti. Yeni sezonun toplamda sadece 12 bölümü vardı, ancak anime izleyicileri arasında gösteriye olan ilgiyi yeniden canlandırdı. Kyoto Saga’nın 2017’de sona ermesinden bu yana 3. sezon için çağrılar devam ediyor.

Anime dizisine Türkiye’de Netflix üzerinden ulaşılabiliyor.

Blue Exorcist’in ilk anime uyarlamasını izlemiş miydiniz? Maceranın geri dönecek olması konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Guillermo Del Toro Yapay Zeka Sanat

Guillermo del Toro, Yapay Zekâ Sanatı Hakkında Konuştu: “Hayatın Kendisine Hakaret”

Paul Cézanne Tablosu Sır

Fransız Ressam Paul Cézanne’ın Tablosunda 158 Yıldır Saklı Kalmış Başka Bir Resim Keşfedildi