in

BluTV, Çıplak Dizisini Kimlerden Saklıyor? (Yayın Tarihi Belli Oldu, Ama Kimseye Söylemeyin)

Çıplak 2. sezon Ölenle Ölünmez 9 Haziran’da başlıyor. Dizinin yayıncı platformu BluTV, henüz yeni sezona dair bir paylaşımda bulunmuş değil.

Çıplak 2. sezon ölenle ölünmez yayın tarihi

Çıplak 2. sezon bölümleri BluTV ekranlarındaki yerini almaya hazırlanıyor. Dizinin yeni sezon yayın tarihi için ilk açıklama, serinin yaratıcılarından birisi olan Merve Göntem’den geldi. Çıplak II: Ölenle Ölünmez 9 Haziran 2021 tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Öte yandan dizinin yayıncı platformu BluTV, yeni sezona dair paylaşım yapmamaktaki ısrarını sürdürüyor. Kanalın bu tavrı eleştirileri de beraberinde getirdi.

İlk sezonu Haziran 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayan, Can Evrenol ve Merve Göntem imzasını taşıyan dizi kısa sürede ses getirmeyi başarmıştı. Başrollerinde Müge Bayramoğlu ve Mert Ramazan Demir’in yer aldığı yapımın oyuncuları arasında Taro Emir Tekin, İpek Erdem, Umut Kurt, Selin Dumlugöl, Bora Ecer, Dila Yağcı, Berçem Koç, Murat Kılıç, Feriha Eyüboğlu ve Denizhan Akbaba bulunuyor.

Dizinin dikkat çeken özelliklerinden birisi ise tamamının iPhone marka cep telefonu ile çekilmiş olması. Yerli ekranlarda pek göremediğimiz bu çekim yöntemi de yapımın adını duyurmasına yardımcı olmuştu.

Çıplak 2. Sezon Fragmanı Ölenle Ölünmez

Galler’e taşınmaktan başka amacı olmayan ve bunun için eskortluk yaparak para kazanan Eylül’ün ve evlilik arifesinde türlü sıkıntılarla boğuşan Cem’in tanışmasıyla başlayan macera 8 bölümden oluşan ilk sezonu ile 30 Temmuz 2020’de final yapmıştı. Gözler 2. sezona çevrildiğinde ise işler biraz daha karışık bir hâl aldı.

BluTV, Çıplak 2. Sezon için Herhangi Bir Paylaşımda Bulunmamakta Israrcı

Geçen aralık ayında Cüneyt Özdemir’in yaptığı paylaşım sonrasında BluTV, diziyi sessiz sedasız yayından kaldırmıştı. Platform daha sonra “çocuk kilidi” özelliğini aktif ederek yapımı tekrar yayına almıştı. Nihayetinde dizi, kanaldaki yerini korumayı sürdürdü.

Dikkat çeken nokta ise kanalın, sanki böyle bir orijinal yapımı hiç yokmuş gibi davranması oldu. Bugüne kadar 2. sezon için herhangi bir görsel materyal yayınlanmadı. Öyle ki yeni sezon fragmanı bile dizinin yönetmeni Can Evrenol’un kişisel YouTube kanalı üzerinden paylaşıldı. Kanal ne çıkış tarihini ne de yapımdan “ilk bakış” görselleri yayınladı. Oysa BluTV orijinal yapımları için sosyal medya kanallarını sık sık kullanan, sponsorlu gönderiler alan, influencerlar yardımıyla işlerini kitlelerle paylaşan bir kanal.

BluTV Çıplak Dizi Açıklama

Çıplak 2. Sezon: Ölenle Ölünmez yarın (9 Haziran 2021) saat 21.00’de izleyicilerin karşısına çıkacak. Ancak kanaldan bu konuya dair hâlâ bir adım gelmiş değil.

Can Evrenol: “Reklam İmkânı Olamıyor”

Twitter’da “Dizinin yeni sezonu için kanalın hâlâ paylaşım yapmaması”na tepki gösteren bir kullanıcıya Can Evrenol’un yanıtı şu şekilde oldu:

“Ama başka hiç bir platform da yayınlamaya cesaret etmenin yanından bile geçemiyor. Ülke rezalet bir durumda maalesef. Yine de böyle mesajlarla sesimizi duyurmamıza yardımcı olursanız mutlu oluyoruz. Başka hiç bir reklam/PR imkanı olamıyor. Sadece kulaktan kulağa, sosyal medya.”

Can Evrenol ve Merve Göntem tarafından yaratılan Çıplak’ın yönetmenliğini Can Evrenol, yapımcılığını Tanay Abbasoğlu, görüntü yönetimini Orkun Göntem, sanat yönetimini Melisa İnci, kurgusunu Tunçer Şengün üstleniyor.

Çıplak 2. Sezon Fragmanı “Ölenle Ölünmez” | İZLE

Dizi hakkındaki görüşlerinizi ve platformun bu tuhaf tutumu hakkındaki fikirlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for smartestidiot smartestidiot dedi ki:

    Bir diziden-filmden-şarkıdan böylesine korkmak sizce de acınası değil mi? Diziyi izlemedim fakat hiçbir sanat ürünü, hiçbir şekilde sansüre uğramamalı veya engellenmemeli.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

zack snyder dragon ball z

Zack Snyder: “Dragon Ball Z Filmi Yönetmek İsterdim”

Blood Red Sky Kızıl Gökler fragmanı

Blood Red Sky Fragmanı: Netflix’in Vampir Temalı Yeni Filmi Yolda