in ,

Bob Iger, Disney+’ı Düzelterek Görevi Bırakacak

Disney CEO’su Bob Iger, görevi adaşı Bob Chapek’e bırakmadan önce Disney+ platformunu yeniden rotasına sokacak.

Bob Iger - Disney Plus
- Reklam -
- Reklam -

Disney CEO’su Bob Iger, geçen haftalarda görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Iger’ın 15 yıl boyunca yürüttüğü CEO’luk, önümüzdeki yıl sona erecek. Ancak Iger’ın görevi adaşı Bob Chapek’e devretmeden önce yapması gereken son bir görev daha var: Disney+’ı düzeltmek.

Iger’ın son görevini net olarak tanımlamak gerekirse: 2019 Kasım’daki çıkışından bu yana beklenmedik doğrultuda ilerlemeye başlayan Disney+’ı yeniden rotasına sokmak diyebiliriz.

THR’nin haberine göre, Disney+ ilk üç ayında 28 milyondan fazla aboneye ulaştı. Bu başarıda ikinci sezonunun Ekim ayında başlaması planlanan Star Wars serisi The Mandalorian’ın payının büyük olduğu söyleniyor. Ancak ne yazık ki bu seri ve The Simpsons dışında, platformun daha büyük yaş kitlesine sunacağı çok az içerik bulunuyor.

- Reklam -

Bob Iger - Disney Plus

Platformda üyelerin gidişini önlemek için yeterli içerik yok gibi görünüyor ve Falcon and the Winter Soldier’ın çıkmasına da hâlâ fazlasıyla zaman var.

Disney+ Şimdiden Kimi Yapımlarını Rafa Kaldırdı

Disney+’ın elinde elliden fazla senaryo ve yaklaşık elli kadar kağıda dökülmemiş proje olduğu söyleniyor. Ancak platformun net bir kimliğinin olmaması, bazı projelerin iptal edilmesine neden oldu. Josh Gad’ın oynaması planlanan Muppets Live Another Day projesi rafa kaldırıldı. Üstelik Disney, Gad ve Luke Evans’ın rol alacağı bir Beauty and the Beast serisi çekmeye de niyetlenmişti. Ayrıca, Disney kötülerinin yer aldığı Book of Enchantment ve Lizzie McGuire serileri, şirketin olgun ve karanlık kurgular konusunda emin olamaması sebebiyle iptal edilmişti. Aslında Lizzie McGuire resmi olarak iptal edilmekten ziyade askıda fakat Hilary Duff, dizinin Hulu’ya taşınması için Instagram’da bir hareket başlattı. Love, Simon ve High Fidelty’nin de başına benzer şeyler gelmişti.

Bob Iger
Bob Iger

Bob Iger vedası öncesi Disney+’ın sahne arkasındaki sorunların düzeltilip platformun 60-90 milyon arası üyeye ulaştırılması bekleniyor. Bu süreçte kanalda en az 50 özgün yapım, 10 film ve 2024’e kadar her yıl özel bölümler içeren hedefler de yer alacak.

- Reklam -

Disney+ ilk dönemlerinde gerçekten de büyük bir avantaja sahipti. Hayranlarını Netflix ve Hulu gibi platformlarla yarışabileceğine inandırmış ve heyecanlandırmıştı. Kararsız bir şekilde yürütülen politikalar, platformu bir süre daha belirsizlikte bırakacak gibi görünüyor.

Disney+’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

Disney+ hakkındaki düşünceleriniz nedir? Platforma üye olmayı düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* J.J. Abrams, Vahşi Batı Filmi The Pinkerton ile Geliyor

Kaynak: Collider

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mark Ruffalo She-Hulk

She-Hulk Dizisi, Mark Ruffalo’lu Hulk’ı Konuk Edebilir

Contagion Corona Virüsü

Contagion Filmindeki Corona Virüsü Öngörüsü