in

Brave New World 2. Sezon İptal Edildi

Brave New World 2. sezon iptal edildi. Aldous Huxley’nin kült distopyasından uyarlanan Cesur Yeni Dünya dizisi, ilk sezon sonrası ekranlara veda etti.

Brave New World 2. Sezon
- Reklam -
- Reklam -

Brave New World 2. sezon iptal edildi. Başrolünde Alden Ehrenreich’in yer aldığı Cesur Yeni Dünya uyarlaması dizi sadece tek sezon dayanabildi.

Bilimkurgu ve dram yapımı aslında ilk olarak 2015 yılında SyFy kanalı için hazırlanmaya başlamıştı. Yapım daha sonra USA Network’e taşındı. Son olarak 2019’da Alden Ehrenreich, Harry Lloyd, Jessica Brown Findlay ve Demi Moore gibi ünlü oyuncu kadrosu ile geleceği duyuruldu. NBCUniversal, Eylül 2019’da Brave New World’ün yayın hizmeti Peacock’ta yayınlanacağını ve serinin 15 Temmuz 2020’de yayınlanacağını açıkladı.

Dizi gerçekten de söylendiği tarihte yayınlandı ve güzel bir reklam kampanyasıyla, Peacock yayın servisinin en sağlam işlerinden biri olarak duyuruldu. Ancak 9 bölümden oluşan ilk sezondan sonra, Brave New World 2. sezon için iptal kararı verildiği açıklandı. Deadline’ın duyurduğu haberde iptal gerekçesi ise açıklanmadı. Bazı eleştirmenlerden ortalamanın altında kaldığı eleştirileri alsa da; dizide özellikle John the Savage rolündeki Alden Ehrenreich ve Lenina Crowne rolündeki Jessica Brown Findlay’nin oldukça iyi performans sergilediklerini vurgulamışlardı.

- Reklam -

Brave New World 2. Sezon Başka Bir Platformda Gelebilir

Peacock yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Peacock’da Brave New World’ün 2. sezonu olmayacak. David Wiener, düşündürücü ve sinematik bir uyarlama yarattı. Bu dünyayı hayata geçiren oyuncu kadrosuna ve ekibe minnettarız. Gelecekte David ile daha fazla hikâye anlatmak için sabırsızlanıyoruz.”
Brave New World 2. Sezon

Ancak küçük de olsa dizinin devam etme ihtimali olabilir. Steven Spielberg’ün Amblin Television’u ile birlikte dizinin yapımcılığını üstlenen Universal Content Productions, Brave New World’ü diğer platformlara ve televizyon ağlarına sunmayı planladıklarını belirtti.

Aldous Huxley’nin 1932 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan Brave New World, uzak gelecekteki ütopik bir topluma odaklanıyor. Roman; teknoloji, ürün tüketimi, sosyoloji ve psikoloji ile ilgili konuları ele alıyor. Peacock serisi de romanı, vatandaşları birbirine bağlı tutmanın bir yöntemi olarak yapay zekâyı dahil edecek şekilde güncellemişti. 1980 ve 1998’de yayınlanan film uyarlamalarının ardından romandan uyarlanan ilk televizyon dizisi de böylece -şimdilik- sonlanmış oldu.

- Reklam -

Dizinin sonlanmış olması konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Daha önce 1. sezon için hazırladığımız incelemeyi okuma fırsatınız oldu mu? Ya da diziyi izlediniz mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Brave New World 1. Sezon Oyuncu Söyleşileri: Kylie Bunbury, Sen Mitsuji ve Nina Sosanya

Kaynak: NME

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Neredeyse kitabın yarısına gelmiştim. Bitireyim ondan sonra devam edin. :slight_smile:

  2. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

    Güzel bir diziydi, okurken anlayamadığım bazı yerleri anlamamı sağladığı için diziyi oldukça başarılı bulmuştum. Bununla birlikte 2. sezonunun olmaması isabetli bir karar olmuş, çünkü hem 2. sezona yetecek kadar konu yok hem de tadında bırakmaları daha iyi olur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Oreo Kıyamet Sığınak Depo

Oreo, Asteroit Geçirmez Sığınak ile Kıyamete Meydan Okuyor

Eski Film Arşivi Dijital

Osmanlı’nın Son Günlerinden 80’lere Binlerce Film Dijitale Aktarılıyor