in

Brooklyn Nine-Nine Yıldızı Andre Braugher: “Polislerin Dizilerde Daha Gerçekçi Görünmesi Gerekiyor”

Brooklyn Nine-Nine dizisinde Raymond Holt karakterini canlandıran Andre Braugher, dizilerde polislerin daha gerçekçi şekilde işlenmesi gerektiğini düşünüyor.

Brooklyn Nine-Nine Brooklyn Nine-Nine Andre Braugher
- Reklam -
- Reklam -

ABD ırksal eşitsizlik ve polis şiddeti kaynaklı sorunları çözebilmek için aylardır gerek toplumsal gerekse yönetimsel olarak büyük değişikliklerden geçiyor. Bu değişiklik eğlence endüstrisine de sıçramış durumda. Brooklyn Nine-Nine dizisi de payına düşen değişimi yaşamıştı. Geçen aylarda dizinin senaristleri 8. sezonunun senaryolarını tamamen çöpe atıp, yeni olaylar ışığında yeniden hazırladıklarını duyurmuşlardı. Dizide Raymond Holt karakterini canlandıran Andre Braugher ise yapılanların yetersiz olduğunu ve televizyonda gösterilen polis imajının kökünden değiştirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Braugher’a göre sonucunda her şeyin tatlıya bağlandığı bir durumda polislerin yasayı çiğnemesi çok yanlış bir tasvir:

“Tabii ki karmaşık bir konu bu ama televizyonda polislerin daha gerçekçi gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta insanların gördükleri bir gelenek haline gelebiliyor. Polisin daha iyi sonuçlar elde etmek için yasayı çiğnemesi… Yok etmemiz gereken bir efsane.”

- Reklam -

Brooklyn Nine-Nine Brooklyn Nine-Nine Andre Braugher

Brooklyn Nine-Nine 8. Sezon Gerçek New York Polis Departmanı’ndan Esin Alacak

Braugher sonrasında gelecek sezonlarda Brooklyn Nine-Nine’ın da polisi ekrana getiriş şekillerini değiştirmek zorunda olduğunu belirtti:

“8. sezona yeni bir zorlukla giriyoruz. İnsanların polis hakkındaki bilgileri ve duyguları değişmiş vaziyette. Yazarımız Dan Goor sahte bir dünyada saklanmayan zeki bir dizi yazacağının sözünü verdi. Yani Nine-Nine gerçek New York Polis Departmanı’nın yaşadıklarını yaşayacak.”

Geçen aylarda dizinin bir diğer başrolü Terry Crews da dizinin sorunlarla ilgili konuşmaktan çekinmeyeceğini belirtmiş; yapımın hazır bölümlerinin silinip yeniden hazırlandığını belirtmişti:

- Reklam -

“Bu konularda çok konuştuk. Çoğu zaman konuşması zor ve derin konulardaydı. Elimizde kalan sonuçla ortalığı sarsan bir dizi sezonu yapacağımıza inanıyoruz. Elimizde bir fırsat var ve en iyi şekilde kullanacağız. Yazarımız Dan Goor ellerinde çekime hazır dört bölümün olduğunu ama çöpe attığını söyledi. Baştan başlamak zorundayız. Dizinin de, gerçek dünyanın da gideceği yönü bilemiyoruz.”

Brooklyn Nine-Nine’ın güncel olaylarla yeniden düzenlenmiş 8. sezon bölümleri 2021’de NBC ekranlarına gelecek. Sezonun yeniden yazılması yeni bölümlerin tarihini de biraz daha ileri almış oldu.

Brooklyn Nine-Nine Brooklyn Nine-Nine

ABD’de yaşanan Black Lives Matter hareketinin dünyanın geri kalanını nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz? Brooklyn Nine-Nine’ın geçirdiği değişime bakışınız nasıl? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.


* Lucifer 6. Sezon Black Lives Matter Bölümü ile Geliyor

Kaynak: Comic Book

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Seçkide 132. Sayı: "Araf Öyküleri"

Seçkide 132. Sayı: “Araf Öyküleri”

Tenet Chistopher Nolan James Bond

Tenet, İlhamını James Bond’dan Alıyor