in

Carnival Row 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı: Setten İlk Fotoğraflar

Carnival Row 2. sezon çekimleri nihayet tamamlandı. Orlando Bloom ve Cara Delevingne’in başrollerini paylaştığı yapımın set arkasından ilk fotoğraflar paylaşıldı.

Carnival Row 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Carnival Row 2. sezon çekimleri tamamlandı. Amazon Prime’ın sevilen dizisi sonunda yeni sezonu ile hayranlarının karşısına çıkmaya bir adım daha yakın. Orlando Bloom ve Cara Delevingne’in başrolünde yer aldığı macera devam ediyor.

8 bölümlük ilk sezonu Ağustos 2019’da yayınlanan ve çıktığı gibi Amazon Prime’ın en dikkat çekici yapımlarından biri haline gelen Carnival Row, nihayet yoluna devam ediyor. 2 yıllık bir aranın ardından gelen 2. sezon güncellemesi ile hayranlar prodüksiyonun en azından çekim aşamasının tamamlanmış olmasına sevinecekler. Çekimleri Kasım 2019’da başlasa da, Mart 2020’deki Koronavirüs salgınının ortaya çıkışıyla yeniden ertelendi. Neyse ki devam 2. sezon çekimlerinin çoğu kapanmaya kadar tamamlanmıştı. Ardından Ağustos 2020’de Çek Cumhuriyeti’nde kalan kısımları da tamamlandı.

Görünüşe göre Amazon ikinci sezonu iki parçaya bölmek istemedi ve bu nedenle oyuncu kadrosunu geri kalan bölümlerin çekimlerini tamamlamak için tekrar çağırdı. Prag’a ek olarak dizinin Barrandov Stüdyolarında ve Liberec, Doksany, Nelahozeves, Tousen ve Libochovice’de çekildiği bildirildi. Sonunda kalan kısımları da tamamlandı.

Carnival Row 2. Sezon Yayın Tarihi Henüz Açıklanmadı

Çekimlerin tamamlanması ile yapımın set arkasından bir dizi yeni görsel de paylaşıldı. Paylaşılan görsellerin ilkinde kanlar içinde gözüken Orlando Bloom, video köyünde ekiple birlikte bir sahne izliyor. Diğer iki görüntüde, Cara Delevingne’in gelecek sezondaki kostümlerinden biri gözüküyor. Başka bir fotoğrafta da Imogen Spurnrose (Tamzin Merchant) ve Agreus Astrayon (David Gyasi) arasındaki gergin bir sahneyi yer alıyor.

Carnival Row 2. Sezon

Carnival Row 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Carnival Row 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Amazon Prime Dizisi

Guillermo del Toro’nun da ilk sezon yapım ekibinde bulunduğu dizi steampunk atmosferinde geçiyor ve yapımda insanlar ve çeşitli mitolojik canlıları aynı toplumda yer alıyor. Peri masalı bir dedektiflik öyküsünde Orlando Bloom ve Cara Delevingne dışında Jamie Harris, Simon McBurney, Tamzin Merchant, David Gyasi, Andrew Gower, Karla Crome, Arty Froushan, Pinead Phelps ve Jared Harris gibi isimler yer alıyor. 2. sezonun şu an için çıkış tarihi henüz bilinmemekle birlikte, 2022 yılı içerisinde Amazon Prime kütüphanesindeki yerini alması bekleniyor.

Carnival Row’un ilk sezonunu nasıl bulmuştunuz? Dizinin devam edecek olması konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

  Açılış sahnesinde kanatları olan uçabilen perilerin peşlerindeki katliamcı insanlardan koşarak kaçtığı çöp dizi.

 2. Avatar for Sevde_Wayne_Jr Sevde_Wayne_Jr dedi ki:

  Çok afedersin ama diziyi gözlerinle izlediğinden pek emin değilim. Uçmamalarının bir nedeni var. Tüm ormanda, kafalarının yaklaşık 2 metre üstünde periler takılıp ölsünler diye kurulmuş tel örgü tuzaklar var ve en başta tuzaklara takılıp ölen peri cesetleri görünüyor. Hayır yani mal değil ki bu periler. Böyle büyük prodüksiyonlu bir yapımda böyle mantık hatası yapılması imkansız zaten bana göre. Ayrıca dizide büyük emek olduğunu düşünüyorum. Animasyonlar baya iyi ve konusu da fena değil. Müziklerden ve şarkılarından zaten bahsetmiyorum bile. Soundtracklerine bayıldım. Siz bu arkadaşın dediğine bakmayın bence izlemeye değer heyecanlı bir dizi.

 3. Avatar for wifhty_zet wifhty_zet dedi ki:

  Niye yayınlanmadı hala acaba, Cara Delavigne’in durumlarından ötürü değildir herhalde. Çok güzel konu başlıklarına değinen cesur ama gözardı edilmiş bir dizi bence.

 4. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Olay ne ki bu arada hiç bilmiyorum Cara ile ilgili?

 5. Avatar for wifhty_zet wifhty_zet dedi ki:

  Tam hakim değilim ama Emmy, Oscars gibi bir ödül töreninde diğer insanlarla konuşurken tuhaf tavır ve hareketleri dikkatimi çekmişti. Daha sonra da sokakta görüntülenmişti sanırım, madde almış ve tuhaf davranıyordu. Amy Winehouse gibi olmasın vs. tartışılıyordu sosyal medyada ama çok üstüne gitmediğim için olayın ben de pek hakim değilim dediğim gibi.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

buffy the last vampir slayer çizgi roman

Buffy the Last Vampire Slayer Çizgi Romanı Duyuruldu: Vampir Avcısı Aramıza Geri Dönüyor

Batwoman 3. sezon fragmanı

Batwoman 3. Sezondan İlk Fragman ve Poster Geldi