in

Castle Rock 3. Sezon İptal Edildi

Castle Rock 3. sezon iptal edildi. Çevrimiçi yayın platformu Hulu, J.J. Abrams ve Stephen King imzalı sevilen dizisini bitirme kararı aldı.

Castle Rock 3. Sezon

Castle Rock 3. sezon için geri dönmeyecek. Çevrimiçi yayın platformu Hulu sevilen dizisini iptal etti. Castle Rock’un yeni bir sezonla karşımıza çıkmayacağı kesinleşti.

Stephen King’in romanlarında önemli bir yer kaplayan Castle Rock kasabasında geçen antoloji dizisinde her sezon farklı bir King öyküsü anlatılıyordu. 2. sezonu bir yıldan uzun süre önce, 23 Ekim 2019’da çıkan Castle Rock’un yeni bir sezonla karşımıza çıkması ihtimali zaten düşük görülüyordu. Belli ki dizinin yapımcıları ve kanal yetkilileri de bu kararı uzun süre önce vermişler. Hulu yayın hayatına başladığında Castle Rock gibi pek çok içeriğinin geldiği Warner Bros. son zamanlarda odağını HBO Max’e yönelttiği için WB markalı pek çok içerik gibi Castle Rock da iptal edildi.

J.J. Abrams ve Stephen King imzalı Castle Rock’un 2. sezonunda şehrin önde gelen iki ailesinin arasındaki sürtüşmenin psikopat hemşire Annie Wilkes’in şehre gelmesiyle savaşa dönüşmesini izlemiştik. King’in yarattığı ikonik karakterlerden olan Annie Wilkes’li sezon hem eleştirmenlerden hem izleyicilerden olumlu notlar almıştı. Dizide Anni Wilkes’i Lizzy Caplan canlandırdı. İkinci sezon ayrıca Yusra Warsama, Barkhad Abdi, Elsie Fisher ve Matthew Alan’lı takdir edilen bir kadroya sahipti.

Castle Rock 3. Sezon

Castle Rock 3. Sezon İptaline Rağmen Stephen King Dizileri Hız Kesmeden Ekrana Gelecek

Abrams ve King’in birlikte ilk planlarını çıkarttığı dizide Ben Stephenson (Westworld), Vince Calandra (Sharp Objects) ve Liz Glotzer (Bernie) yapımcılık görevi almış; dizinin senaristlik ve genel yönetmenlik görevlerini Dustin Thomason (Lie to Me) ve Sam Shaw (Manhattan) ikilisi üstlenmişti.

Castle Rock, Hulu’nun son zamanlarda iptal ettiği beşinci dizi oldu. Hulu daha önce High Fidelity, Harlots, Future Man ve Marvel dizisi Runaways’i iptal etmişti. Kanaldan gelen açıklamalar ardı ardına gelen iptallerin sebebinin COVID-19 pandemisi olduğunu söylese de Warner Bros.’un HBO Max’e önem vermesiyle birlikte Hulu’nun geleceği de konuşulur oldu.

Castle Rock iptal edilse de televizyondaki Stephen King uyarlamaları hız kesmeden gelmeye devam ediyor. En yakını 17 Aralık’ta yayınlanmaya başlayacak The Stand olmak üzere The Eyes of the Dragon ve The Institute’nun en beklenenleri olduğu toplam 8 Stephen King dizisi önümüzdeki yıllarda ekranlara gelecek.

Castle Rock 3. sezon ile devamını bekliyor muydunuz? Dizide anlatılmasını beklediğiniz hikâyeler var mıydı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bekliyoruz.

* * *

* You 3. Sezon Çekimleri Başladı: Netflix Dizisi Yola Devam Ediyor

Kaynak: Deadline

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for narpal narpal dedi ki:

    J.J. Abrams için normal bir durum, güzel başlar sonunu getiremez.

  2. Avatar for witz witz dedi ki:

    Konu olarak gidişat olarak güzel bir diziydi zaten kitap uyarlamasıydı , yönetmen arada baydırıyordu fakat 2.sezon son sahne (konferans salonu sahnesi) hayatımda izlediğim en iyi sahnelerden biriydi Lizzy Caplan’ın oyunculuğu şahaneydi.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Lovecraft Country Stephen King IT

Lovecraft Country Yaratıcısı Stephen King’in IT Romanını 7 Sezonluk Diziye Uyarlamak İstiyor

Edgar Allan Poe Biyografisi Gecenin Kıyısından Gelen Suratsız ve Yaşlı Kuzgun - Koray Sarıdoğan

Edgar Allan Poe Biyografisi Gecenin Kıyısından Gelen Suratsız ve Yaşlı Kuzgun Yayımlandı