in ,

Castlevania 4. Sezon ile Final Yapacak: Yeni Yan Diziler de Yolda

Castlevania 4. Sezon ile final yapmaya hazırlanıyor. Netflix’in popüler anime serisi hikâyesini noktalarken yeni yan diziler için de hazırlıklara başlıyor.

Castlevania 4. Sezon Final
- Reklam -
- Reklam -

Netflix animeleri arasında popüler bir konumda olan Castlevania 4. sezon ile final yapmaya hazırlanıyor.

Yakında yayında olacak Netflix animesi Castlevania’nın 4. sezon ile final yapacağı ortaya çıktı. Geçen yıl mart ayında yeni sezon onayı alan yapım hakkında gelen bilgiler bununla da sınırlı değil. Final sonrası aynı evrende geçen yeni yapımlar için de hazırlıklar başladı.

İlk sezonu 2017 yılında başlayan Castlevania, 4 bölümlük birinci sezonun ardından 2018’de sekiz bölüm ile izleyicinin karşısına çıkmıştı. 2020’de ise on bölümlük bir 3. sezon yayınlanmıştı.

- Reklam -

Warren Ellis’in yazarlığını ve yapımcılığını üstlendiği yapım, izleyicilerden aldığı övgülerin yanı sıra yüksek puanlar ve ödüllerle de takdir topladı.

Castlevania 4. Sezon Final Netflix

1986 yılında Konami’nin üretmeye başladığı oyun serisinden uyarlanan yapım; gözden düşmüş Belmont klanının hayatta kalan son üyesi Trevor’ın, Vlad Dracula Tepes’in Doğu Avrupa’yı yok etme planına engel oluşunu konu alıyor. Karanlık bir Orta Çağ fantazisi olarak da tanımlanabilecek olan seride insanlığın yok oluştan kurtuluş süreci odak alınıyor.

Castlevania 4. Sezon Yayın Tarihi ve Yan Diziler Hakkında İlk Bilgiler

Seslendirme kadrosunda Richard Armitage, James Callis, Alejandra Reynoso, Theo James, Adetokumboh M’Cormack ve Jaime Murray gibi isimlerin yer aldığı animede baş yapımcı olarak Kevin Kolde, Fred Seibert ve Adi Shankar karşımıza çıkıyor. Final sezonunun yönetmenliği ise Sam Deats’e emanet.

Animenin final kararı her ne kadar beklenmedik olsa da aynı evreni paylaşacak yeni yapımların yolda olduğu bilgisi hayranları mutlu etmiş durumda. Bu projelerin şimdilik geliştirme aşamasında olduğu ve yine karanlık / çılgın bir maceranın izleyicileri bekleyeceği dışında başka bir detay belli değil.

- Reklam -

castlevania oyun

Castlevania 4. sezon yayın tarihi olarak ise 13 Mayıs 2021 olarak açıklandı. Önceki sezonlarda olduğu gibi yine Netflix kütüphanesindeki yerini alacak olan yapımın finalinin kaç bölüm süreceği şimdilik belli değil.

Netflix, geliştirdiği orijinal anime serileri ile piyasada öne çıkmaya devam ediyor. Nickelodeon ile imzaladığı anlaşmayla birlikte çizgi dizi konusunda önemli atılımlar yapan şirket, orijinal animeleriyle de her yaştan izleyiciyi hedef almayı sürdürüyor.

Platformun yalnızca 2021 yılı içerisinde 40’tan fazla anime yayınlayacağı biliniyor. Kanal aynı zamanda The Witcher, Lara Croft, Godzilla ve The Terminator gibi önemli markalar için de yeni anime uyarlamaları hazırlamayı sürdürüyor.

Castlevania 4. sezon beklentilerinizi ve yeni yan diziler hakkında teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Love, Death & Robots 2. Sezon Fragmanı

Love, Death & Robots 2. Sezon Fragmanı: Netflix’in Sevilen Animasyon Dizisi Geri Dönüyor

Agatha Christie Evi Satışta

Agatha Christie’nin En Ünlü Eserlerini Yazdığı Ev Satışa Çıktı