in

CBS All Access Yeni İsmiyle Geliyor: Paramount+

CBS All Access adlı dijital yayın platformu, gelecek seneden itibaren Paramount+ ismi ile anılacak. ViacomCBS’e ait olan mecra yeni orijinal içeriklere hazırlanıyor.

CBS All Access Paramount Plus

2020 ile yılı ile birlikte dijital yayın platformlarına ait artık bambaşka bir dünya var. Pek çok yapım şirketi kendi çevrim içi mecralarını kuruyor. Halihazırda böyle sistemlere sahip olanlar da kendilerini çağa göre yenilemeyi sürdürüyor. ViacomCBS’in dijital yayın kuruluşu CBS All Access adlı platformu, adını Paramount+ olarak değiştirecek. Kanal, yeni dönemde daha çok özgün içeriği de bünyesinde bulunduracak.

ViacomCBS, hazırlıklarına bir süredir devam ettiği yeni yayın platformunun adının Paramount+ olacağını duyurdu. 2021’in ilk aylarında yayın hayatına başlaması planlanan yayın platformu için bazı projeler üzerinde çalışıldığı biliniyordu. Ancak platformun resmi duyurusunda birkaç yapım haricindeki projeler hakkında detaylı bilgi verilmedi.

Kanalda şimdiye dek Star Trek: Discovery, Star Trek: Picard, The Good Fight ve The Twilight Zone gibi yapımlar izleme fırsatı bulduk.

The Twilight Zone 2. sezon

Bilinen bazı projelerden birinin The Godfather’la alakalı olduğu konuşuluyor. Baba filmlerinin yapım aşamasını işleyecek The Offer 10 bölümlük kurmaca bir dizi olacak.

Lioness adını taşıyan diğer yapımsa Yellowstone’un ortak yapımcısı Taylor Sheridan geliştirilecek casusluk projesi olacak.

Platform aynı zamanda bu yıl içinde Stephen King imzalı The Stand (Mahşer) romanının dizi uyarlamasına da yer verecek.

Mecrada yer alması beklenen diğer işler ise şu şekilde: The Real Criminal Minds, The Game ve MTV’s Behind The Music – The Top 40.

Şirketin “kardeş” platformu olarak tanımlanabilecek CBS All Access, Paramount+’tan ayrı olarak hizmet sunmaya devam edecek. CBS All Access’te içeriklere reklamlı olarak ulaşabilen kullanıcılar aylık 6 dolar, reklamsız ulaşabilen kullanıcılarsa 10 dolar ödüyor. Ayrıca şirketin, ABD ve birkaç bölgede ücretsiz hizmet sunan 26.5 milyon civarında abonesi bulunan Pluto TV isimli bir platformu da bulunuyor.

CBS All Access Mevcut Abone Sayısı ile Dikkat Çekiyor

Kanalın haziran sonunda açıklanan abone sayısı 16.2 milyon civarında. Apple, Disney, NBCUniversal ve WarnerMedia gibi şirketlerin olduğu bu rekabet alanında CBS All Access, daha geleneksel bir yayın politikası izliyor. Şirketin rekabete devam edebilmesi için daha farklı ve dinamik içerikler üretmesi gerektiği konuşuluyor.

Paramount Plus

Platform, hizmete başladığı 5 yıl öncesinden bugüne kadar farklı kesimlere de hitap etmek için NFL oyunları ve diğer spor içeriklerini de bünyesine katmış, The Good Fight ve Picard gibi özgün içerikler de üretmişti. CBS All Access yetkilisi Julie McNamara ve ViacomCBS’in dijital şefi Marc DeBevoise, NATPE Streaming Plus’ta Paramount+ hakkındaki içerik planlarından bahsedecek.

Yeni yayın platformu Paramount+ hakkında ne düşünüyorsunuz? Ülkemizde de yerel yayın platformlarının artmaya başladığı bu dönemde dünya çapında rekabet kızışacak gibi görünüyor. Sizce şirketin ne gibi içeriklere ihtiyacı var? Tüm düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Amazon Prime Resmen Türkiye’de: Dijital Yayıncılıkta Yeni Heyecan

Kaynak: Deadline

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Aşk ve Öbür Cinler Alıntıları ve Sözleri - Gabriel García Márquez

Aşk ve Öbür Cinler Alıntıları: Gabriel García Márquez’den Masalsı Bir Başyapıt

Amazon Prime Fiyatları

Amazon Prime Fiyatları Değişmeyecek: 7,90 TL’den Devam!