in

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon Netflix’te Yayında

Chilling Adventures of Sabrina 4. sezon bölümleri Netflix kütüphanesine eklendi. Archie Comics uyarlamasında final zamanı.

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Chilling Adventures of Sabrina 4. sezon bölümleri Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. 2020’nin yayınlanan son dizilerinden birisi de Sabrina oldu. Yapım bu sezon ile ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Archie Comics çizgi romanlarından serbest ve daha karanlık bir şekilde uyarlanan dizinin 3. sezon bölümleri geçen ocak ayında yayınlanmıştı. İlk sezonu 2018’de başlayan yapım, 2020’nin sonunda 8 bölümden oluşan 4. sezon ile ekrandaki macerasına noktayı koyuyor.

Daha önce 1996 senesinde Sabrina the Teenage Witch adı ile televizyona gelen yapım, o dönem daha sit-com tadında ve renkli bir görünüşe sahipti. Netflix tarafından yeniden ele alınan seri ise karanlık, çağdaş ve sert bir uyarlama olarak karşımıza çıkıyor.

- Reklam -

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon Netflix

Yaratıcı koltuğunda Carrie, Glee, Supergirl ve Riverdale gibi yapımlarla tanıdığımız Roberto Aguirre-Sacasa’nın oturduğu dizi; yeni nesil fantastik yapım arayanların radarından kaçmadı ve Netflix’in çok izlenen işlerinden birisi oldu.

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon ile Netflix Dizisi Final Yapıyor

11 bölümlük ilk sezonu, 9 bölümlük 2. sezon, ardından da 8 bölümlük 3. sezon takip etmişti. Netflix, Sabrina’nın son sezonunda izleyicilere 8 bölümlük bir deneyim sunacak. Bu sezon aynı zamanda yeni nesil Sabrina’nın hikâyesinin finalini oluşturacak. Dizinin devamı niteliğindeki 5. sezon ise çizgi roman formatında okurlarla buluşacak.

Sabrina Spellman rolünde Mad Men dizisindeki unutulmaz performansı ile akıllara kazınan Kiernan Shipka’nın yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler şu şekilde: Ross Lynch, Lucy Davis, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Richard Coyle, Miranda Otto ve Lachlan Watson.

16 yaşına girdiğinde bir seçim yapmak zorunda kalan Sabrina Spellman’ın maceralarını konu alan dizide cadılar, iblisler, türlü şeytanlar, kıyamet senaryoları ve çok daha fazlası yer alıyor.

- Reklam -

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon Netflix

Dizinin 4. sezon bölümlerinde ise izleyiciyi üçüncü sezonda hem Cehennem’in Kraliçesi hem de sıradan dünyanın lise öğrencisi olarak bıraktığımız iki Sabrina’nın kötülükle olan mücadelesini izleyeceğiz. Final sezonu, Peder Father Faustus Blackwood’un Greendale kasabasına musallat ettiği kadim kötülüklerin alt edilmesini konu alıyor.

Sabrina ve dostlarının (ve diğer Sabrina’nın) kasabayı kurtarmak için Lovecraftvari yaratıklarla mücadele etmesi gerekecek.

Chilling Adventures of Sabrina 4. sezon bölümleri 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren Netflix arşivindeki yerini aldı.

4. Sezon İncelemesi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Peki siz final sezonunu nasıl buldunuz? Sizce yapım ekranlara başarılı bir şekilde veda edebildi mi? Diziye dair genel yorumlarınız neler? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Stephen King 2020

Stephen King: “2020’de Romanlarımda Yaşıyormuş Gibi Hissettiğiniz İçin Özür Dilerim”

Gaspçı - Ed McBain - 87. Bölge Polisiyesi 2

Gaspçı: Ed McBain’in 87. Bölge Polisiyesi Serisinde 2. Kitap Çıktı