in

Chucky 2. Sezon Kesinleşti: Devam Bölümleri 2022 İçinde Geliyor

Chucky 2. sezon çıkış tarihi belli oldu. Katil bebek Chucky’nin dizi maceraları bu yıl yeni bölümleri ile devam edecek.

Chucky 2. Sezon onayı aldı

Chucky 2. sezon onayı aldı. İkonik serinin dizi formatı, kan donduran hikâyeleriyle bu sene sonunda ekranlardaki yerini alacak. Söz konusu duyuruyu 1988 yılında Child’s Play filmi ile karakteri ekranlara taşıyan ve aynı zamanda dizinin yapımcısı olan Don Mancini yaptı.

2019 yılında dizi olarak yeniden başlatılan Chucky dizisinin ilk sezonu ilgiyle karşılandı. Sadece korku ögelerine değil aynı zamanda psikolojik travmalara da değinmesiyle türe farklı bir bakış açısı sunmayı başarmıştı. USA Network ve SyFy kanallarından yayınlanan korku dizisinin ilk sezonu Ekim 2021’de başladı ve 30 Kasım 2021 tarihinde tamamlandı. Bununla birlikte ikinci sezonun geleceği söylentileri devam etse bile resmi bir açıklama yoktu.

Ancak Don Mancini sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla Chucky’nin 2. sezonunun geleceğini doğruladı. Yine de ünlü yapımcı ve senarist ikinci sezonun geleceği tarih ile ilgili ayrıntı vermedi. Bununla birlikte oyuncu kadrosu ile ilgili bir açıklama da henüz yapılmadı.

Bebek Chucky’nin dizisi 2017 tarihli Cult of Chucky yapımının devamı niteliğini taşıyor. Seri Fiona Dourif’i Nica karakteri olarak yeniden görmemize imkân tanıyor. Bununla birlikte Alex Vincent ve Christine Elise McCarthy de kadroda yer alıyor. Diğer taraftan seri Björgvin Arnarson, Alyvia Alyn Lind ve Teo Briones gibi yeni oyunculara da yer veriyor.

Child’s Play Evreni Chucky 2. Sezon ile Büyümeye Devam Ediyor

Chucky 2. Sezon

Yeniden başlatılan Chucky serisi, Zackary Arthur tarafından canlandırılan Jake Wheeler’ın bir garaj satışı sırasında oyuncak bebek Chucky’yi almasıyla başlıyor. Fakat uzun süre geçmeden bebeğin aslında seri katil Charles Lee Ray’in ruhuna sahip olduğunu öğreniyor. Böylece ailesi ve okulu büyük bir kaosun tam ortasında kalıyor. Bununla birlikte psikolojik ögelere de yer veren yapım 9.5 milyon kişi tarafından izlenerek kablolu televizyon üzerinden en çok izlenen diziler arasında yer almayı başardı. Eleştirmenler tarafından da başarılı bulunan Chucky, Outstanding New TV Series ve GLAAD Media Awards ödüllerine aday gösterildi.

Altıncı filminin geleceği doğrulanan Çığlık serisi ve Netflix tarafından yeniden çekilen Texas Chainsaw Massacre gibi slasher korku filmlerinin yükselmesiyle Child’s Play evreni de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak dizinin 2. sezonunun kesin olarak hangi tarihte yayınlanacağına dair net bir bilgi henüz verilmedi. Don Mancini’nin paylaşımı dizinin yeni sezonunun 2022 yılı içerisinde izleyicilerle buluşacağını söylüyor.

Siz Chucky dizisinin 2. sezonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forumüzerinden bize iletebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Japon Edebiyatı kitapları Okumanız Gereken 15 Kitap önerisi

Klasiklerden Çağdaş Eserlere Japon Edebiyatı ile Tanışmak İsteyenlerin Okuması Gereken 15 Kitap

28. SAG Ödülleri kazananları

Ekran Oyuncuları Birliği En İyilerini Seçti: 28. SAG Ödülleri Kazananları Duyuruldu