in

Kült Suç Draması “City of God” Filminin Devamı HBO Max Dizisi Olarak Geliyor

City of God dizi hazırlıkları başladı. 2002 çıkışlı Tanrı Kent filminin devam hikâyesi, HBO Max ekranlarında yeni bir formatla anlatılacak.

City of God Dizi HBO Max

City of God dizi olarak macerasına devam edecek. Tanrı Kent filmi, HBO Max kanalı tarafından yeni macerasıyla ekrana taşınacak.

Brezilya sinemasının en önemli yapıtları arasında gösterilen City of God, 2002 yılında Fernando Meirelles ve Kátia Lund ikilisi tarafından beyaz perdeye taşındı. 4 dalda Oscar’a aday gösterilen, En İyi Kurgu dalında BAFTA kazanan Tanrı Kent, bir döneme damga vuran yapımlar arasında anılıyor.

Geçen günlerde Brezilya’da gerçekleştirilen CCXP etkinliğinde, yönetmen Fernando Meirelles yeni projelerine dair açıklamalarda bulundu. Hayranları heyecanlandıran devam dizisi haberi de Meirelles’in kendisinden geldi.

City of God Dizi

Orijinal adı Cidade de Deus olan film Brezilya’nın Rio kentindeki gettolarda geçiyor ve arka sokaklardaki suç hikâyesini beyaz perdeye taşıyor. Aradan geçen yirmi yılın ardından, Brezilya’da değişen çok fazla şey oldu ve yeni HBO Max dizisi, bu değişimi ekrana yansıtmak için yola çıkıyor.

City of God Dizi Çalışmasında Senaryo Süreci Devam Ediyor

Senaryo sürecinde sona yaklaşılan dizinin çekimlerinin ise 2023 yılı içerisinde başlayacağı kaydediliyor. Brezilya’da ırkçılık hâlâ ciddi bir sorun olsa da, şimdiki fark insanların bu sorunu kabul etmeleri noktasında yatıyor. Yeni dizinin bu farkı ele alacağı ifade edilenler arasında.

Fernando Meirelles etkinlikte ayrıca yıllardır hayata geçirmeyi planladığı ancak bir türlü gerçeğe dönüştüremediği Cidadão Incomum (Uncommon Citizen) isimli bir diziden de bahsetti. Brezilyalı süper kahramanları konu alan bir romana dayanan yapım; süper güçleri olduğunu keşfederek uyanan bir aktörün hikâyesi takip edecekti. Ancak Meirelles, akış platformlarının bu projeyi finansa etmekte zorlandığını ve dizi çalışmalarına bir türlü başlayamadığını aktardı.

City of God Dizi Devam HBO Max

Meirelles City of God’ın yanı sıra dünyanın dört bir yanından dünya sorunlarını ekrana taşıyan projeleri gerçekleştirmesiyle tanınıyor. The Constant Gardener’da yönetmen, ilaç şirketlerinin Afrika ülkelerinden insanları klinik deneylerde kullanırken onları nasıl istismar ettiğini anlatan bir hikâyeyi konu almıştı.

Meirelles son olarak üç dalda Oscar’a aday gösterilen Netflix filmi The Two Popes’u yönetti.

Orijinal City of God filminden bir fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Dizinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu gibi detaylar henüz açıklanmadı.

City of God dizisi için sizin düşünceleriniz neler? Yorum ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilir, Google Haberler üzerinden bütün içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Winnie the Pooh Filmi Geliyor

“Paddington” Çizgisinde Yeni Bir “Winnie the Pooh” Filmi Geliyor: Karakterlerin Çocukluk Yılları Anlatılacak

Kemal Tahir Kitapları - Ketebe Yayınları

Kemal Tahir Külliyatı Uzun Yıllar Sonra Gözden Geçirilmiş Yeni Baskılarıyla Ketebe’de