in

Conan The Barbarian, Netflix Dizisi Oluyor

Conan The Barbarian, Netflix dizisi olarak geliyor. Robert E. Howard’ın kurguladığı ikonik karakterin maceraları için çalışmalar başladı.

conan the barbarian netflix dizisi

Netflix, Conan The Barbarian dizisi üzerinde çalışıyor. Yazar Robert E. Howard tarafından yaratılan kılıç ve büyücü edebiyatının ikonik karakteri Barbar Conan’a dayanan destansı bir canlı aksiyon dizisi için hazır olun!

İlk olarak Robert E. Howard’ın kurguladığı ve bir dizi öyküde adı geçen Conan, yazarının intiharı sonrası maceraları ile kitap haline getirilmişti. De Bjorn Nyberg tarafından yeniden yazılan karakterin öyküleri, Frank Frazetta’nın kapak resimleriyle daha büyük bir ün kazandı. Ancak dünya genelinde asıl popüler hale gelmesini sağlayacak şey, 1970’de Marvel editörleri Stan Lee ve Roy Thomas’ın Conan’ı çizgi romana uyarlama fikriyle başladı. İlk sayısı Ekim 1970’te Conan The Barbarian adıyla yayınlanan çizgi romanı Roy Thomas yazdı ve öykülerini Barry Smith çizdi.

Ardından sinemaya da uyarlanan karakteri ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger canlandırmıştı. İşte bu ikonik karakter, şimdi de Netflix tarafından hazırlanan yeni canlı aksiyon dizisiyle gelmeye hazırlanıyor. Dizi, Fredrik Malmberg ve Mark Wheeler’ın sahibi olduğu Pathfinder Media tarafından hazırlanıyor. Yapım, Netflix ve Conan Properties International arasındaki ilk anlaşma olma özelliği de taşıyor. Yapılan bu anlaşmayla birlikte Netflix, Conan kitaplığının tamamının haklarını eline aldı. Artık hem canlı aksiyon hem de animasyon olarak dizi ve filmlerini hazırlama şansı bulunuyor.

conan dizisi

Conan The Barbarian Dizisi Çalışmaları Yeni Başladı

Haber henüz çok taze olduğu için Conan The Barbarian’ın dizi uyarlamasını kimin yazacağı, yöneteceği veya sorumlusunun kim olacağı bilinmiyor. Şu an için bu isimler konusunda araştırmalar yapılıyor. Bilinen tek şey, Malmberg ve Wheeler’ın Pathfinder Media aracılığıyla potansiyel dizide yönetici yapımcı olarak görev yapacağı.

Aslında, yaklaşık iki buçuk yıl önce de, yine bir Barbar Conan dizisinin yolda olduğu haberleri çıkmıştı. Amazon tarafından böyle bir dizi projesi geliştiriliyordu. Üstelik dizide kimlerin görev alacağı bile belirlenmişti. Ancak o günden bu yana dizi projesiyle ilgili pek haber duymadık. Zaten Netflix’le yapılan son anlaşmayla birlikte Amazon’un dizi projesi de büyük ihtimalle iptal oldu.

barbar conan dizisi

Bu yeni gelişme konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce ortaya iyi bir iş çıkacak mı dersiniz? Yorumlarınızı bizlerle Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

* * *

* Yıllarca Yanlış Anlaşılmış Bir Kahraman: Conan Kimdir, Kim ‘Değildir’?

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  İthaki yetkililerinin dikkatine :slight_smile:

 2. Avatar for alper alper dedi ki:

  Bana sorun, nasılsa ezberledim ben cevabını.

  "Tam bir tarih veremiyoruz ama yakında basmayı düşünüyoruz. "

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Evet aynen bu cevabı verirler.

 4. Avatar for Pozan Pozan dedi ki:

  Overlok makinesi ayağınıza geldi.

 5. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

  Bu mahvetmedikleri bu kaldı.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Sevgi Soysal - Attila İlhan Mektup

Sevgi Soysal’dan Attilâ İlhan’a Mektup: “Öyle Çok Şey Düşünüyorum ki”

The Sandman Dream Tom Sturridge

The Sandman Dizisinde Dream Rolü Tom Sturridge’ün Olabilir