in

Criminal Minds 16. Sezon ile Geri Dönebilir: Paramount+ Seriye Devam Etmek İstiyor

Criminal Minds 16. sezon ile geri dönebilir. 2020’deki finalden sonra yeni dijital yayın platformu Paramount+, dizinin sıradaki evi olmak için harekete geçti.

Criminal Minds 16. Sezon
- Reklam -
- Reklam -

Paramount+, CBS’in uzun soluklu dizisini geri getirebilir. Criminal Minds 16. sezon ile kaldığı yerden devam edebilir. Proje şimdilik sadece fikir aşamasında olsa da, hayranlar çoktan nefeslerini tuttu bile.

CBS dizisi 2005’te başladığı yayın hayatını 15. sezonuyla 2020’de sonlandırmıştı. Jeff Davis dizinin tamamı boyunca genel yönetmenlik görevi üstlenmişti. Toplam 324 bölümlük dizi, yayın hayatı boyunca pek çok karakter ve aktörle devam etti: Mandy Patinkin, Shemar Moore, Joe Mantegna, Aisha Tyler, Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Lola Glaudini, Adam Rodriguez ve Paget Brewster farklı dönemlerde dizinin başrollerini paylaştı.

Criminal Minds dizisi FBI’da çalışan bir grup analizcinin suçla savaşını ve hayatlarındaki sorunlarla mücadelesini işledi. Davranışsal Analiz Birimi’nde çalışan dedektif ve doktorlardan oluşan ekip suçluları bulmak için davranış şekillerini takip eden özel bir sistemle çalışıyordu.

- Reklam -

Criminal Minds dizisi CBS’in en başarılı dizilerinden olunca iki de yan dizi başladı. 2011’de Suspect Behavior ile ikinci bir davranışsal analiz ekibinin maceraları anlatıldı. Fakat 13 bölümden sonra dizi düşük izlenmeler nedeniyle iptal edildi. 4 sene sonra başlayan Criminal Minds: Beyond Borders, uluslararası bir davranışsal analiz ekibine odaklandı. Bu dizi de 2 sezonun ardından düşük reytingler yüzünden iptal edildi.

Yan dizilerin kaderi Criminal Minds için de geçerliydi. İlk sezonlarında 15-20 milyon arası izleyicinin takip ettiği dizi finale yaklaştığında 5 milyon takipçiye kadar düştü.

Criminal Minds 16. Sezon Yeni Dijital Yayın Platformu Paramount+’a Gelebilir

Dizi finalinin üzerinden bir seneden fazla geçmesine rağmen ABD Netflix’te en çok izlenen dış kaynaklı yapımlardan birisi. Paramount+’ın diziye devam etme isteğinin yapımın bu popülaritesi olduğu düşünülüyor.

Paramount+, 4 Mart’ta resmen yayın hayatına başlayacak. Paramount+, CBS’in dijital yayın platformu olan CBS All Access’in yeni içerikler ve temayla yeniden isimlendirilmiş hâli. Netflix başta olmak üzere pek çok CBS içeriğini diğer yayın platformlarından ne zaman alacağı belli değil.

- Reklam -

Criminal Minds 16. Sezon

Yeni sezon için geliştirici ekip henüz kurulma aşamasında. Jeff Davis’in genel yönetmen olarak göreve dönüp dönmeyeceği belli değil. Oyuncu kadrosunun ise aynen korunması bekleniyor. İlerleyen aylarda yeni bilgiler geldiğinde paylaşacağız.

Criminal Minds 16. sezon fikri sizi heyecanlandırıyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Huseyin_Oz Huseyin_Oz dedi ki:

    Bu diziyi severek izliyordum. Ama nasıl travma almışsam her kesten korkar oldum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Alexandre Dumas Hayatı Hakkında Eserleri Bilgi

Monte Kristo Kontu’nun Yazarı Alexandre Dumas Hakkında 10 Gerçek

Avatar: The Last Airbender Dizisi

Netflix’in Avatar: The Last Airbender Dizisinin Başına Geçecek İsim Belli Oldu