in

Daredevil’ın Yeni Sezonu Netflix Tarafından İptal Edildi

Iron Fist ve Luke Cage’den sonra bir başka Marvel yapımı dizilerden “Daredevil” da Netflix’in iptal edilen dizileri kervanına katıldı.

Sevilen dizinin yeni sezonunun iptal haberi, sevenlerini üzecek gibi görünüyor. Bu durum, başka serilerin de iptalini işaret ediyor olabilir mi?

Deadline’ın haberine göre Netflix, serinin dördüncü sezonuna onay vermedi. Netflix tarafından konuyla ilgili şöyle bir açıklama geldi.
“Serinin son sezonundan oldukça memnunuz. Hayranlarını üzecek olsa da seriyi zirvedeyken sonlandırmaya karar verdik. Diziden sorumlu Erik Oleson’a, yazarlara, ekibe ve oyunculara ve diziyi yıllarca destekleyen hayranlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Seri bitmiş olsa da önceki sezonlara Netflix üzerinden ulaşabileceksiniz. Daredevil, Marvel’ın yeni projelerinde yaşamaya devam edecek.”
Netflix ve Marvel arasındaki ilişkinin gergin olduğu iddiaları, Iron Fist ve Luke Cage serilerinin iptal haberinin ardından Daredevil’ın da sona ermesiyle birlikte güçleniyor. İptal haberleri bizi Jessica Jones ve The Punisher adına endişelendirse de yeni sezonlarının çekimi tamamlandığı için içimiz rahat. Ayrıca Disney’in kendi yayın platformu Disney+’da da seriyi görme şansımız yok değil. Gelen dedikodular arasında Marvel yapımlarının bu yüzden birbirini ardına iptal edildiği söylentileri de var.

İki şirket arasındaki gerginlik, hayalini kurduğumuz diğer birçok kahramanı ekranlarda izleme ihtimalini yok eder mi hep birlikte göreceğiz.

Oyla!

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

9 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

  Hayda bu nerden çıktı şimdi.

 2. Avatar for nymeria nymeria dedi ki:

  Daredevil Netflix’in sevdiğim en iyi iki üç işinden biriydi. Ha Marvel’ın çekilmesiyle Netflix çok büyük kan kaybetti denemez ama Disney+ da göreceğimiz Daredevil Netflix’teki kalitesini sürdürebilecek mi bilmem. Yine de haber üzdü.

 3. Avatar for eleutheiros eleutheiros dedi ki:

  İzlediğim en iyi süper kahraman dizisiydi. Cw’de yayınlanan çöp kahraman dizileri 5-6 sezondur devam ederken bu yapımın iptali üzdü. Bu karardan sonra Jessica Jones ve Punisher’ın iptal haberleri kesin gelir gibi.

 4. Avatar for alpaltu alpaltu dedi ki:

  Disney şimdi gider MCU gibi cıvık yapar karakteri… Günceldeki en iyi dizilerden birini bitirerek çok büyük bir hata yaptı Netflix.

 5. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  İnsanoğlunun kurmacanın her türüne duyduğu açlık gerçekten inanılmaz.

  Bir dizi iptali binlerce kilometre uzaktaki insanların hayatlarını bir süreliğine etkisini altına alabiliyor: “Nasıl olur? Ben şimdi bu diziyi izleyemeyecek miyim? Hay ben böyle işin ya…”

  Yapım aşamasındaki bir süper kahraman filmi milyonlarca insanın rüyalarına giriyor, altı ay sonra vizyona girecek filmin henüz yayınlanmamış iki dakikalık fragmanı için google’da 110,000,000 adet sonuç çıkıyor…

  Dizide ölen bir mafya babası için takipçileri cenaze namazı kılıyor…

  Sanırım kabul etmenin zamanı geldi; yaşadığımız hayatlardan memnun değiliz. Günümüz toplumları baştan aşağı mutsuzluk üzerine kurulu sahte bir düzen içerisinde yaşıyor. İnsanoğlunun bunca yıllık gelişimi sonunda geldiğimiz nokta hayattan kopmaya çalışma üzerine kurulu.

  Kurmacalara olan mantık sınırlarının ötesindeki göbek bağımız bunun en büyük delili.

  Son olarak; “Daredevil nasıl iptal olur ya? Netflix şaşırma sabrımızı taşırma…”

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

4 cevap daha var.

“Batman: Gecegezen” Romanı Artık Türkçe

Şikago Sanat Enstitüsü Koleksiyonu Çevrimiçi Erişime Açıldı