in

Dark Horse – Netflix İş Birliğiyle Çizgi Roman Uyarlamalarına Doyacağız!

Netflix, The Umbrella Academy’nin başarısı üzerine Dark Horse Comics ile yeni projeler için masaya oturdu. Yakın gelecekte çizgi roman uyarlamalarına doyacak gibiyiz!

Netflix hayatımıza girdiğinden beri birçok şey değişti. Şimdilerde bu dev şirketin her adımını dikkatle takip ediyoruz. Bu sefer gelen haberse çizgi roman okurlarını mutlu edecek türden. Netflix’in Dark Horse Comics ile yaptığı yeni anlaşma şahane uyarlamalara gebe.

Netflix, Dark Horse Comics ile kapsamlı bir anlaşma imzaladıklarını işte bu Tweet ile duyurdu. Bununla birlikte Netflix, Dark Horse işlerine ilk elden bakma fırsatına sahip olacak ve hangi çizgi romanları dizi ve film için değerlendirebileceklerini düşünecek.

Bu ikilinin daha önceki çalışmalarından birisi başrolünde Mads Mikkelsen’ın oynadığı Polar filmi ve bol süper kahramanlı The Umbrella Academy idi. Özellikle The Umbrella Academy oldukça geniş kesimlerde ilgiyle karşılanmıştı. Dünya genelinde 45 milyondan fazla izlenen dizinin, bu anlaşmanın kapılarının aralanmasında etkili olduğuna kuşku yok. Yapımın ikinci sezon onayını da çoktan aldığını buradan hatırlatalım.

Netflix Orijinal’in içerik sorumlusu Cindy Holland konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“The Umbrella Academy’nin başarısını takiben Dark Horse Comics ile olan ilişkimizi genişletmekten dolayı heyecanlıyız. Netflix ekibi şimdiden üyelerimizin seveceğini düşündüğümüz, geleneksel süper kahraman dünyasının ötesinde, korkuya, fanteziye ve genel eğlenceye uzanan projeleri tanımlamada Dark Horse’la birlikte çalışıyor.”

Henüz açıklanmış yeni bir uyarlama haberi yok. Ancak gelecek program arasında Dark Horse’un en sevilen eserlerinden olan Hellboy, The Mask ve Sin City gibi çizgi romanların olması ön görülüyor.

Siz ne dersiniz? Bu iş birliğinin kapsamının genişletilmesi gerçekten de harika bir haber değil mi? Dark Horse’tan Netflix’e gelmesini istediğiniz projeler var mı?

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!
Kaynak: Engadget


* The Umbrella Academy: Şemsiye Altına Sıkışıp Kalanlar

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

    Sin City dizi olursa belki çizgi romanları yeniden basılır.

  2. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

    Birçok insan sevdi ama The Umbrella Academy benim açımdan büyük hayal kırıklığıydı.

  3. Avatar for Husey Husey dedi ki:

    Bizim ülkenin yayınevlerini özetlemissin hocam :slight_smile:

John Wick Evreni Video Oyunuyla Genişliyor

James Cameron: “Titanic’i Bir Buzdağı Batırdı, Benim Filmimi ise Avengers”