in

Değiştirilmiş Karbon’un İkinci Sezonunda Başrol Anthony Mackie Olacak

Değiştirilmiş Karbon (Altered Carbon) dizisinin ikinci sezonunda Takeshi Kovacs’ı Avengers filmlerindeki Falcon rolünden hatırladığımız Anthony Mackie canlandıracak.

Hatırlayacağınız üzere, Britanyalı yazar Richard K. Morgan’ın ses getiren siberpunk türündeki Takeshi Kovacs serisinin ilk kitabı Değiştirilmiş Karbon (Altered Carbon), bu yıl aynı isimle Netflix‘te dizi olarak yayınlanmıştı. Özellikle fragmanıyla takipçilerini çok iyi olacağı yönünde beklentilere sokan yüksek bütçeli dizi, ilk sezonuyla bilimkurgu sevenlerden ortalama eleştiriler almıştı.

Dizinin içeriği itibarıyla başrolü canlandıran oyuncunun değişeceğini biliyorduk. Seriye de ismini veren baş karakterimiz Takeshi Kovacs’ın yeni sezonda kimin tarafından canlandırılacağı merak konusuydu. Screen Rant tarafından paylaşılana göre, sekiz bölümden oluşacak ikinci sezonun onaylanmasının yanı sıra başrol olarak Marvel Sinematik Evreni’nde canlandırdığı Falcon (Sam Wilson) rolüyle de tanıdığımız Anthony Mackie seçildi.

Aynı zamanda ülkemizde İthaki Yayınları aracılığıyla okuduğumuz siberpunk serisinin, şimdiye kadar incelemesini de kaleme aldığımız Değiştirilmiş Karbon (Altered Carbon) ve Düşmüş Melekler (Broken Angels) olmak üzere iki kitabının çıktığını da hatırlatalım.

Yeni oyuncu tercihi ve dizi hakkındaki görüşleriniz neler? Bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for supernova supernova dedi ki:

    Kinnaman efsane adam 1. sezon kadar güzel olmaz bence

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Yüzüklerin Efendisi Dizis senaristleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Senaristleri Belli Oldu

Utku Yıldırım’ın İlk Öykü Kitabı “Asker Daha Fazla Elliot Smith Dinlemek İstemiyor” Çıktı