in

Dexter 9. Sezon Maceraya 10 Yıl Sonrasından Devam Edecek

Dexter 9. sezon onayı sonrası yeni detaylar ortaya çıktı. İkonik dizinin yeni bölümlerinde macera 10 yıl sonrasından yola devam edecek.

Dexter 9. sezon konusu

Dexter 9. Sezon için yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Yapımın, 8. sezon sonrası Dexter Morgan’a olanları 10 yıl sonrasından anlatacağı kesinleşti.

Hayranlarca çok sevilen Dexter’ın sekiz sezonluk orijinal dizisinin ilk bölümleri, Showtime’ın televizyondaki en iyi işlerinden biri oldu. Bir seri katil olan adli tıp teknisyeninin hikâyesi, büyük bir takipçi kitlesi buldu ve birçok Emmy adaylığı kazandı. Bununla birlikte, 2013 yılında yayınlanan finali hayranları ikiye böldü ve tartışmalı bir şekilde hatırlanıyor. Hatta çoğu zaman, en kötü final olarak anılıyor.

Dexter, sona erdiği bu yedi yıllık süreçte hâlâ konuşulmaya devam ediyor. Bu zaman diliminde dizinin iniş ve çıkışları da aynı şekilde vurgulanıyor. Neyse ki Showtime, geçmişi yeni bir sezon ile düzeltmeye hazırlanıyor.

Geçen ay gelen sürpriz bir haberle birlikte, Dexter’ın 9. sezon ile ekranlara döneceği kesinleşti. Sekiz sezon boyunca başrolde yer almış olan Michael C. Hall da Dexter Morgan olarak geri dönüyor. Serinin asıl yazarlarından Clyde Phillips de 4. sezondan sonra Dexter’dan ayrılmasının ardından tekrar ekibe katılıyor. Dexter’ın 9. sezonunun geçmiş sezonlardaki olayları geri almayacağı zaten doğrulanmıştı. Şimdi ise Dexter’ın hikâyesi için yeni bir son sağlanacağını biliyoruz.

Yeni Dexter Sezonu

The Hollywood Reporter’da yayınlanan bir habere göre yeni sezon, 8. sezon finalinin 10 yıl sonrasında geçecek. Dizi, Laura Kasırgası sırasında kaybolup Oregon’da oduncu olarak yeni bir hayata başlayan Dexter’ın macerasına devam edecek. Yayınlanan rapor, 9. sezonun Dexter’ın, “Miami’den uzak bir dünyada takma bir isim altında yaşadığını,” göstereceğini belirtiyor.

Dexter 9. Sezon Konusu Hayranlara Neyi Anlatacak?

Yeni gelen bu açıklamayla birlikte artık Dexter’ın hükümet tarafından henüz bulunmadığı ve yakalanmamak için kaçmaya devam ettiği kesinleşmiş durumda. Ancak “Miami’den uzak bir dünyada” kısmı alaycı bir yaklaşım sergiliyor olabilir. Bu paylaşım Dexter’ın aslında Oregon’da veya Amerika’nın başka bir ücra köşesinde hayatını sessizce yaşamaya devam ettiğine işaret edebilir. Ayrıca Dexter’ın oğlu Harrison ve onunla ilgilenen Hannah McKay’in (Yvonne Strahovski) dizinin sonunda Arjantin’e kaçtığını hatırlamakta fayda var. Belki de son 10 yılda onlarla yeniden bir araya gelmiş olabilir.

Tüm bunlara rağmen yeni sezonun, sekizinci sezon finalindeki hayal kırıklıklarını giderip gidermeyeceği meçhul durumda.

Dexter 9. sezon konusu

Dexter 9. sezonu, herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde 2021 yılının sonbaharında Showtime’da gösterime girecek.

Peki ya siz ünlü seri katil Dexter’ın 9. sezonundan nasıl bir performans bekliyorsunuz? Sizce 8. sezonun finalini aratacak mı yoksa iyi ki gelmiş mi dedirtecek? Yorum ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da yazabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Esas o 10 yıllık süreç önemli.

 2. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Nerden başlayacak belli oldu.

 3. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

  Devam ediyor haberi şu sahneyi akıllara getiriyor. Biliyorsunuz…resim

  Ama benim diziyi takip etmeyip tv’de denk geldiğim 1-2 bölümden berinde bu sahnenin ekrana gelmesi.

 4. Avatar for narpal narpal dedi ki:
 5. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Santa Esmeralda’nın ölümsüz şarkısıyla Dexter. Umarım güzel olur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Nature of Middle Earth - J.R.R. Tolkien

J.R.R. Tolkien İmzalı Orta Dünya Makaleleri Kitap Oluyor: The Nature of Middle Earth

Star Trek Kaptan Pike

Star Trek Yıldızı Dünya Dışı Medeniyetlere Mesaj Gönderecek