in

“Dexter: New Blood”ın 2. Sezonu İptal Edildi: Dexter’ın Gençliğini Anlatacak Yeni Dizi Yolda

Dexter: New Blood 2. Sezon için iptal kararı çıkarken Dexter karakterinin gençliğine odaklanacak yeni bir yapım için çalışmaların başladığı duyuruldu.

Dexter: New Blood 2 Sezon İptal - Yeni Dizi
- Reklam -
- Reklam -

Dexter: New Blood 2. Sezon iptal edildi. Showtime yıllar sonra geri döndürdüğü ikonik karakterinin yeni hikâyelerini anlatmaktan vazgeçti. Buna karşın kanalın, Dexter’ın gençliğine odaklanacak yeni bir proje geliştirdiği de paylaşıldı.

Bir döneme damga vuran Dexter dizisi 2006 – 2013 yılları arasında Showtime’ın en sevilen işleri arasında yer almıştı. 4 defa Primetime Emmys kazanan dizinin başrolü Michael C. Hall’a emanet edilmişti. Yaratıcı koltuğunda ise James Manos Jr. yer alıyordu.

2013’teki final bölümü birçok hayran için hayal kırıklığı olurken yapım 2020’de geri dönüşün ışığını yakmıştı. Michael C. Hall kötü finalin telafi edileceğini kaydederken hikâye de son olayların üzerinden 10 yıl geçtikten sonra başlıyordu.

- Reklam -

Dexter New Blood 2 Sezon İptal - Yeni Dizisi

Dexter: New Blood adı altında yayınlanan 10 bölümlük yeni sezon, Michael C. Hall’ın içine sinmiş; izlenme istatistikleriyle de kanalı memnun etmişti. Ancak Showtime Dexter: New Blood 2. sezon için onay vermekten vazgeçti.

Dexter: New Blood 2. Sezon Gerçekleşmeyecek

Dexter: New Blood 2. sezon olasılıklar dahilinde yer almasına rağmen kanalın kararı fişi çekmekten yana oldu. Ancak Showtime, ünlü yapımından tamamen vazgeçmeye de niyetli değil.

New Blood finali Polis Şefi Bishop (Julia Jones), Bay Harbor Kasabı ve Dexter (Michael C. Hall) arasındaki noktaları birleştirmişti. Tutuklamanın ardından Bishop, Dexter’ın verdiği ipuçlarının peşine düşerken Dexter da Logan’ı (Alano Miller) öldürerek hücreden kaçmış ve Harrison (Jack Alcott) ile buluşmuştu. Nihayetinde Dexter ve Harrison karşı karşıya gelmişti. Sezon, Harrison’ın Iron Lake’ten uzaklaşmasıyla noktalanırken yeni sezonda odak noktasının Harrison olması bekleniyordu.

Yayınlandığı dönemde New Blood, tüm platformlar üzerinde haftalık ortalama 8 milyondan fazla izleyiciye ulaştı ve Showtime’ın en çok izlenen dizisi oldu. Yapım ilk etapta mini dizi olarak duyurulmuş olsa da başarılı reytingler hikâyenin devamına kesin gözüyle bakılmasına sebep olmuştu.

- Reklam -

Dexter New Blood 2 Sezon İptal

Genç Dexter Projesi Yolda

Hayranla her ne kadar Harrison’ın macerasının devamını izleyemese de, Showtime genç Dexter’a odaklanan yeni bir dizi için harekete geçmiş durumda.

Henüz resmi olarak onaylanmasa da projenin ön hazırlık aşamasında olduğu belirtiliyor. Dexter evrenini genişletmeye hazırlanacak yeni prequel, Dexter ve kardeşi Brian’ın çocukluk dönemine odaklanabilir. Orijinal dizi, zaman zaman flashback sahneleriyle karakterin gençliğine dair birçok bilgiyi izleyiciye sunmuştu. Yeni proje, boşlukları doldurmak adına önemli bir fırsat hâline gelebilir.

Siz 2. sezonun iptal edilmesi ve genç Dexter’a odaklanacak yeni yapım için çalışmaların başlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden de takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for KorayVerakan KorayVerakan dedi ki:

    Yerinde bir karar. Dexter’ın döneceği haberi milleti nasıl heyecanlandırdıysa, New Blood finali bir o kadar hayalleri darmaduman etti. Adamlar resmen "diziyi kötü bir finalle bitirdik geri dönelim daha kötüsünü yapalım’ demişler. Dexter’ın gençliği anlatılacak dizi için beklentimi yüksek tutmuyorum ama umarım güzel bir iş olur.

  2. Avatar for silence silence dedi ki:

    Haberi okurken sizin dediğinizin yazılmasını bekledim ama nasıl olduysa beğenilmiş. Sadece Dexter’ı öldürmek için yapılmış bir diziden fazlası değildi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Uydular - Uzay Çöpleri Dünya Dışı Yaşam

Sayıları Sürekli Artan Uydular Nedeniyle İnsanlık Yakın Gelecekte Dünya Dışı Yaşamı Tespit Etme Şansını Yitirebilir

Moya - Atyaç Özge

Bilimkurgu, Fantazi ve Korku Türlerini Melodilerle Buluşturan “Moya” Raflarda