in ,

Amazon Düğmeye Bastı: Disco Elysium ve Life is Strange Dizileri Geliyor

Disco Elysium ve Life is Strange dizi oluyor. Amazon Studios video oyunlarını televizyona uyarlamaya hazırlanıyor.

Life is Strange Disco Elysium dizileri

Disco Elysium ve Life is Strange dizi olmaya hazırlanıyor. Amazon Studios, dj2 Entertainment ile yaptığı anlaşma sonrası video oyunlarının uyarlamaları üzerinde çalışmaya başladı.

Video oyunları dünyası oldukça hareketli günlerden geçiyor. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, daha sonrasında Sony’nin Bungie’yi satın alarak bu hamlesine cevap vermesi oldukça dikkat çekmişti. Amazon ise bu yarışa farklı bir kulvardan adım atıyor. The Lord of the Rings: The Rings of Power ve Zaman Çarkı gibi uyarlamalarla izleyicilerin karşısına çıkan dev şirket bu kez de oyun uyarlamaları üzerinde çalıştığını duyurdu. Disco Elysium ve Life is Strange olarak açıklanan dizilerin özel olarak Prime Video hizmeti üzerinden izleyicilere sunulacağı tahmin ediliyor.

dj2 Stüdyosu yöneticisi Dmitri M. Johnson anlaşmaya dair şu açıklamayı yaptı:

“… Prime Video’nun platform ortağımız olmasından dolayı çok mutluyuz. Ortağımızın gerçekten bizi desteklemesi, tutkularımıza ulaşmak konusunda desteklemesi ve başarılı uluslararası oyun hikâyelerini ne kadar yüksek olursa olsun sınırlandırmadan anlatabileceğimizi göstermesinden dolayı onur duyuyoruz.”

Amazon Stüdyoları adına Nick Pepper ise şunu ekledi:

“dj2 Entertainment’ın bünyesindeki güçlerle birlikte çalışmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Oyunları ekrana taşıma kapasitelerinin eşi benzeri yok. Bu sebeple global izleyicilerimize sunabileceğimiz imkanların sınırı yok.”

Disco Elysium ve Life is Strange Dizileri Henüz Ön Geliştirme Aşamasında

life is strange dizisi amazon

Aslında Disco Elysium’un dizisi oyun hayranları için şaşırtıcı bir haber değil. Bağımsız stüdyo ZA/UM tarafından ortaya konulan ödüllü rol yapma oyunu 2019 yılında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Bunun üzerine dizi projesi 2020 yılında dj2 Entertainment tarafından duyurulmuştu. İnteraktif elementlerini kaybetmeden oyunun dizi olarak nasıl sunulacağı ise büyük bir merak konusu.

Life is Strange ise oyunların da sunduğu hikâye anlatımı ve çoklu oynanabilirlik özelliği ile başarılı bir dizi olabileceğini kanıtlıyor. Oyun, farklı karakterlerin zengin arka planları ile oyuncuya çeşitli alternatifler sunması ile dikkatleri çekmişti. Dolayısıyla Sonic the Hedgehog filminin arkasındaki dj2 Stüdyoları bu başarıyı televizyona aktarmak istiyor.

dj2 ve Prime Video’nun dahil olması dışında yapımlara dair açıklanan herhangi bir ayrıntı yok. Hayranların erken geliştirme aşamasında olan diziler için biraz daha beklemesi gerekecek.

Siz video oyunlarının dizi uyarlamaları konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

George R.R. Martin House of the Dragon Dizisi Çekimleri Sona Erdi

Game of Thrones’un Öncesini Anlatan “House of the Dragon”da Çekimler Sona Erdi: GRR Martin, Diziye Bayılmış

Despicable Me 4 çıkış tarihi çılgın hırsız

Despicable Me 4 Filminin Çıkış Tarihi Açıklandı: ‘Çılgın Hırsız’ Geri Dönüyor